Meb bin 367 Öğretmen Ataması Yapacak

Milli Eğitim Bakanlığının geçtiğimiz yıl içerisinde yaptığımı sözleşmeli öğretmen alımlarında boş kalan bin 367 boş kontenjan için ek atama yapacak. Detaylar yenikalem.com'da..

Meb bin 367 Öğretmen Ataması Yapacak
Meb bin 367 Öğretmen Ataması YapacakMuharrem USLU

MEB Bin 367 Sözleşmeli Öğretmen Ataması Yapacak 

 

Milli Eğitim Bakanlığınca, geçen yıl yaptığı sözleşmeli öğretmenlik atamasından çeşitli sebeplerle boş kalan bin 367 kontenjan için yeni bir atama gerçekleştirecek.

Milli Eğitim Müsteşarı dün sosyal medya hesabında yaptığı duyura Maliye Bakanlığı ile olan temasların olumlu sonuçlandığını belirterek, geçen yıl yapılan atamadan boş kalan kontenjanlar için yeni bir ek atama yapılacağını açıklaşmıştı. Bugün de Meb resmi sayfasından yapılacak ek atama kamoyu ile paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığının bin 367 sözleşmeli öğretmen alımı 39 farklı branşta gerçekleşecek ve atanamayan öğretmenler arasından yapılacak. 


Geçen yıl sözleşmeli öğretmenliğe başvuruda bulunan öğretmen adayları arasından KPSSP10 ve KPSSP121 puan türlerine göre en az 60 puan alan adaylar başvuru yapabilecek.

Yapılacak atamaya gerekli şartları taşıyan adayların 30 Mart-5 Nisan'da "http://mebbis.meb.gov.tr" ve "http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden" yapabilecek. Başvurular 5 Nisan günü sona erecek.

sozlesmeli ogretmen atamasımeb ögretmen atamalarımeb 1367 sozleşmeli öğretmen ataması yapacak
İnstagram Videoları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bedava bonus veren siteler - hiperbet giriş - Asyabahis
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!