Sultan'nın Torunu:" Atatürk benim aileme saygı göstermedi"

Sultan Abdülhamit'in 5.kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu, Gazi Mustafa Kemal hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Detaylar yenikalem.com farkıyla..

Sultan'nın Torunu:
Sultan'nın Torunu: Muharrem USLU

Sultan'ın Torunu Gazi Mustafa Kemal Hakkında Konuştu

Sultan Abdülhamit'in 5.kuşak torunu Nilhan Osmanoğlu, Gazi Mustafa Kemal hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mustafa Kemal Atatürk'ü ailesine saygı duymadığı doğrultusunda beyanlarda bulunan Sultan'ın torunu bakın neler dedi.

"Atatürk Benim Aileme Saygı Göstermedi"

 "Mustafa Kemal Atatürk benim aileme saygı göstermemiş olabilir ama ben ailemden aldığım adaptan ötürü kendisine saygı gösteriyorum." dedi.

Esenyurt Belediyesi'nin organize ettiği panelde konuşmacı olarak yer alan Sultan Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu Atatürk hakkında söylediği sözler şimdiden çok konuşulacağa benziyor. Esenyert Anadolu Lisesi öğrencilerinin yer aldığı panelde konuşan torun Nilhan "Atatürk benim aileme saygı duymadi ancak ben aldığım aile terbiyesinden dolayı kendisine saygı duyuyorum. Maalesef bizim eğitim sistemimizde sadece ezberci bir eğitim sistemi söz konusu. Yani çocuklara bir kitap ve ezber dayatma gibi bir eğitim sistemi söz konusu. Gerçekten şu dönemde aksi düşüncede olan veya ecdadını reddeden veya kötü bilen insanların olmasına, gerçekten şaşırmıyorum. Çünkü kitapları açtığımda Kızıl Sultan, Kızıl Abdülhamit Han, Şer Simsarı Vahdettin gibi şeyler yazıyor ve bunun gibi birçok şey yazıyor. Bu bilgilerle büyümüş ve yetişmiş nesil doğal olarak böyle olacaktı. O yüzden buna çok şaşırmamak gerekiyor" diye konuştu.

Tarihi Doğru Kaynaktan Okuyun

 Nilhan Osmanoğlu "Bir kere özgürlüğün tanımını iyi biliyor olmak lazım. Ne kadar özgürsünüz, basın ne kadar özgür? Yani şimdi şunu iyi anlıyor olmak gerekiyor, o dönemde de eli kalem tutanlar, hep  Sultan Abdülhamit Han'ın okuttuğu insanlar onu taşlamıştır zaten. Bu dönemde de olduğu gibi. Aslında aydın dediğimiz kesim hep onları, hükümeti sonuçta kötüleyenler. Şunu anlamak gerekiyor. Ne derecede özgürsünüz başkasının özgürlüğünün başladığı yerde siz özgür değilsiniz. Dolayısıyla toplumun bazı gelenek görenekleri örf adetleri, bu çerçevede özgürsünüz. Devletin çıkarlarının başladığı yerde basın özgürlüğü bitmiştir. Sultan Abdülhamit Han da bu politikayı izlemiştir. Dolayısıyla bundan dolayı eğer diktatör deniliyorsa o şekilde lanse ediliyorsa bugün de o şekilde bahsediliyorsa doğru bir politikadır izlediği" şeklinde açıklamalarına devam etti.

nilhan osmanoğlu abdülhamit'in torunu nilhan osmanoğlu nilhan osmanoğlu atatürk açıklaması atatürk benim aileme saygı duymadı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2019 muharrem orucu ne zaman başlıyor kaç gün tutulur?
2019 muharrem orucu ne zaman başlıyor kaç gün tutulur?
Mansur Yavaş belediye ihalesini canlı yayınla halka açtı
Mansur Yavaş belediye ihalesini canlı yayınla halka açtı