Öğretmenlere Performans Kriteri Geliyor

MEB Bakanı İsmet Yılmaz öğretmenlere yeni bir performans kriteri getirileceğini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Öğretmenlere Performans Kriteri Geliyor
Öğretmenlere Performans Kriteri Geliyor Muharrem USLU

MEB Bakanı öğretmenlere yeni bir performans kriteri getirileceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz, "Önümüzdeki dönemde öğretmenlerimize bir performans kriteri getirmek istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Öğretmenlerle buluşma toplantısında konuşan Eğitim Bakanı Yılmaz, bütçeden en fazla payın eğitime ayrıldığını vurgulayarak, bu yatırımların daha sağlıklı yürütülmesi açısından çalışmaların yapıldığını belirtti.

Eğitimde kalitenin artması için eğitimcilere yönelik çalışmalar artırılacağını belirterek "Gelecek dönemlerde öğretmenlerimize bir performans kriteri getirmek istiyoruz. İstiyoruz ki öğretmenlerimiz birbirlerine bir derece, bir not versin. İstiyoruzki bütün veliler öğretmenlere bir ders, bir derece, bir not versin. İstiyoruz ki bütün öğrencilerimiz versin. Dolayısıyla biz bütün bu değerlendirmeleri aldıktan sonra uzman öğretmenlik ve başöğretmenliğe geçiş için, sınav için bir kriter koyalım ve buralara geçenlere de biz ilave ödemelerde bulunalım da diğerleriyle arasında fark olsun. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte daha iyi bir yola gireceğiz." açıklamalarında bulundu.

ismet yılmaz öğretmen perfonmans değerlendirme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor