Öğretmenlere Performans Kriteri Geliyor

MEB Bakanı İsmet Yılmaz öğretmenlere yeni bir performans kriteri getirileceğini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Öğretmenlere Performans Kriteri Geliyor
Öğretmenlere Performans Kriteri GeliyorMuharrem USLU

MEB Bakanı öğretmenlere yeni bir performans kriteri getirileceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz, "Önümüzdeki dönemde öğretmenlerimize bir performans kriteri getirmek istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Öğretmenlerle buluşma toplantısında konuşan Eğitim Bakanı Yılmaz, bütçeden en fazla payın eğitime ayrıldığını vurgulayarak, bu yatırımların daha sağlıklı yürütülmesi açısından çalışmaların yapıldığını belirtti.

Eğitimde kalitenin artması için eğitimcilere yönelik çalışmalar artırılacağını belirterek "Gelecek dönemlerde öğretmenlerimize bir performans kriteri getirmek istiyoruz. İstiyoruz ki öğretmenlerimiz birbirlerine bir derece, bir not versin. İstiyoruzki bütün veliler öğretmenlere bir ders, bir derece, bir not versin. İstiyoruz ki bütün öğrencilerimiz versin. Dolayısıyla biz bütün bu değerlendirmeleri aldıktan sonra uzman öğretmenlik ve başöğretmenliğe geçiş için, sınav için bir kriter koyalım ve buralara geçenlere de biz ilave ödemelerde bulunalım da diğerleriyle arasında fark olsun. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte daha iyi bir yola gireceğiz." açıklamalarında bulundu.

ismet yılmazöğretmenperfonmans değerlendirme
İnstagram Videoları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bedava bonus veren siteler - hiperbet giriş - Asyabahis
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!