Gülen Kanada’ya mı kaçıyor?

Fetullah Gülen ile ilgili söylenen Kanada iddiası ciddiyet kazandı. Hürriyet gazetesinin ulaştığı istihbarat raporu Gülen’in Kanada’ya gitme hazırlığı yaptığını belgeledi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da iddiayı doğruladı.

Gülen Kanada’ya mı kaçıyor?
Gülen Kanada’ya mı kaçıyor? Sultan ULUKÖK

Fetullah Gülen ile ilgili söylenen Kanada iddiası ciddiyet kazandı. Hürriyet gazetesinin ulaştığı istihbarat raporu Gülen’in Kanada’ya gitme hazırlığı yaptığını belgeledi. Rapordaki en çarpıcı iddia Gülen’in Kanada bağlantısıyla ilgili. Gülen’in Kanadaya gitmek için hazırlık yaptığı hatta bazı üst düzey örgüt yöneticilerinin de bu ülkeye kaçtığı belirtiliyor. İddialar arasında Gülen’in Pensilvanya’daki çiftiliğini satışa çıkardığı da var.

 

AHaber’e konuk olan Adalet Bakanı Bozdağ, “En son bir çiftlik satın aldığı bilgisi elde ettik. ABD Adalet Bakanlığı’na bu bilgiler ulaştırıldı. Geçici tutuklanmaması durumundaki endişelerini kendilerine bildirip tedbir almalarını istedik. Ama henüz net bir cevap alamadık. Obama yönetimi ile Trump yönetimi arasında olaya bakış açısında farklılık olmasına rağmen henüz bir sonuç yok. Şuanda örgüt büyük bir çaba içerisinde. Alınan çiftliğin de Toroto’da olduğu bilgisini aldık” dedi.

 

FETÖ ile ilgili istihbarat raporunda başka ilginç bilgiler de var. Fetullah Gülen’in örgüt üyelerine Avrupa’da yeniden yapılanmaya gidilmesi yönünde talimat verdiği de var. Ayrıca örgüt, cezaevindeki üyelerinin çözülmemesi ve itirafçı olmaması için de çalışma başlattı. Cezaevinde tutuklu olan ailelere maddi yardım kararı da alındı. Kripto örgüt üyelerine birbirinizle görüşmeyin mesajı yollandı. 

gülen fetö abd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor