betgram betgram

Psikoterapi Nedir?

Psikoterapi uygulanması için, hastalar tarafından özellikle bu sürecin iyi analiz edilebilir olması gerekiyor. Psikoterapi dendiğinde sadece psikologun hastayı dinlediği ve anlattıklarına bağlı olarak genel bir açıklama yaptığı durum söz konusu değildir.

Psikoterapi Nedir?
Psikoterapi Nedir? Yeni Kalem

Psikoterapi uygulanması için, hastalar tarafından özellikle bu sürecin iyi analiz edilebilir olması gerekiyor. Psikoterapi dendiğinde sadece psikologun hastayı dinlediği ve anlattıklarına bağlı olarak genel bir açıklama yaptığı durum söz konusu değildir. Psikoterapi nedir denildiğinde bir hastanın yatak, divan benzeri bir yere yattığı ve duygularıyla düşüncelerini anlattığı seanslar akla geliyor. Kişinin çaresizliği, siniri, mutsuzluğu veya kendini yetersiz hissettiği durumlar için hiçbir zaman daha kötü örnekler gösterilerek, bunlara kıyasla daha iyi olduğuna dair bir açıklama yapılmaz. Aynı zamanda hastanın tüm soruları ve cevapları aslında kendisine vermesini desteklemek için psikolog tarafından yol haritası çizilir.

 

Psikoterapi Gereken Durumlar

 

Hastaya rehberlik etmenin seans boyunca süren hali olması nedeniyle, sorularla hastanın hangi durumlara odaklanması gerektiğine ve kendine nasıl sonuçlar çıkaracağına dikkat çekilmek isteniyor. Buna uygun şekilde yoğun mutsuzluklarda veya aşırı çaresiz hissedilen zamanlarda bu yöntemle hastanın kendini daha iyi hissetmeye başlaması mümkün olacaktır. Psikologlar, hasta tarafından psikoterapi bünyesinde anlatılan herhangi bir durum için olumlu veya olumsuz yorum yapmadan sadece yeni sorularla hastayı travmatik süreç veya psikolojik sorunun nedeni üzerine yoğunlaşmaya iterler.

 

Psikoterapi Yöntemleri Nelerdir?

 

Psikoterapi nedir sorusu sorulduğunda özellikle sadece yetişkinler için olduğuyla ilgili bir görüşle karşılaşılıyor. Psikoterapi sadece yetişkinler için olan bir yapıya sahip değildir. Özellikle aile ve çift terapisi ile oyun terapisi gibi yöntemler, hem ailenin genelini hem de çocuklar için özel olarak uygulanabiliyor. Diğer terapi türleri arasında ise psikodrama, psikanaliz ve psikanalitik psikoterapi, gestalt terapi, bilişsel davranışçı terapi bulunuyor.  Her biri için özel olarak destek almak amacıyla Madalyon Klinik ile iletişime geçmeniz mümkündür.

 

Madalyon Klinik Psikoterapi

 

Ankara Kavaklıdere – Atatürk Bulvarı No: 229 ve İstanbul Levent – Karanfil Sokak No: 5 şubeleri yoğun ilgi görüyor. Bunun yanı sıra İstanbul Suadiye – Kazım Özalp Cad. No: 26/2 şubesi de her zaman için Madalyon Klinik tarafından herhangi bir problemle karşılaşılmaksızın randevu alınabilecek bir yapıya sahiptir. Psikoterapi nedir veya nasıl uygulanır şeklinde aramalarınızı resmi siteden yapabilir, iletişim bilgilerine aşağıdan ulaşarak ilk randevunuzu alabilirsiniz.

 

444 85 90 telefon numarasıyla Madalyon Klinik tarafından yüzlerce hastaya yönelik psikoterapiyle ilgili faaliyetlerin tüm teknik türlerine uygun şekilde gerçekleştirilme olanağı bulunuyor. Madalyon Klinik terapistleri, ülkenin önde gelen uzmanları olmaları nedeniyle her zaman için Ankara ve İstanbul’da binlerce kişinin psikoterapi görmesi sağlanıyor. Bu sayede hem kendileriyle ilgili terapinin başrolü olmaları hem de bu yolculukta terapist tarafından çizilecek rotaya uymaları halinde problemlerinden kurtulmaları mümkün oluyor.

 

Türkiye’de psikoterapi, oyun terapisi, ilişki terapisi gibi birçok farklı alanda eğitimi bulunan terapistler tarafından özel olarak hastaların durumuna uygun şekilde özel teknikler belirleniyor. Bu tekniklerin uygulanmasını talep etmek için ise direkt olarak [email protected] elektronik posta adresinden başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Kaynak: https://madalyonklinik.com/blog/psikoterapi-nedir

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi