133 Güvenlik Korucusu Silopi'de Göreve Başladı!

Silopi'de bugün yemin eden 133 güvenlik korucusu göreve başladı. Şırnak Valisi konu ile ilgili şu şekilde konuştu: "FETÖ, PKK, DEAŞ, hangi terör örgütü olursa olsun, bunlara müsaade etmedik ve etmeyeceğiz"

133 Güvenlik Korucusu Silopi'de Göreve Başladı!
133 Güvenlik Korucusu Silopi'de Göreve Başladı! Sultan ULUKÖK

Silopi'de bugün yemin eden 133 güvenlik korucusu göreve başladı. Şırnak Valisi  konu ile ilgili şu şekilde konuştu: "FETÖ, PKK, DEAŞ, hangi terör örgütü olursa olsun, bunlara müsaade etmedik ve etmeyeceğiz"

 

Tüm eğitimlerini tamamlayan 133 güvenlik korucusu bugün Görümlü Jandarma Komando Tabur Komutanlığında düzenlenmiş olan törende yeminlerini ederek göreve başladı.

 

Törende konuşma yapan Vali Ali İhsan Su canlarını vatana adayan değerli koruculara minnettar olduğunu belirterek, terör örgütlerinin her engeline rağmen çok önemli yatırımları, hizmetleri getirdiklerini söyledi.

 

Bugün Şırnak'ın da kendine ait bir havalimanının bulunduğunu, her gün 3 uçak indiğini kaydeden Vali, 20 yıl önce Şırnak'a havalimanı yapılacağının kimsenin aklından bile geçmediğini belirtti.

 

Vali Ali İhsan Su, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine halkın birlik ve beraberliğinin müsaade etmediğini anımsattı.

 

Konuyla alakalı ise şu cümleleri kurdu: "FETÖ, PKK, DEAŞ, hangi terör örgütü olursa olsun, bunlara müsaade etmedik ve müsaade etmeyeceğiz. Tek terörist kalmayıncaya kadar da mücadelemiz kararlılıkla sürecek. Birliğimizi bozmaya çalışanlara da asla fırsat vermeyeceğiz."

 

Şırnak Valisi olan Ali İhsan Su, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın, Şırnak Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak önce güvenlik korucularına silahlarını teslim etti ardından da başarılar diledi.

 

Ayrıca ilçe merkezi ve çevre köylerde görev süreleri dolduğu için emekliye ayrılan 62 güvenlik korucusuna teşekkür belgesi verildi ve yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür edildi.

şırnak korucu fetö deaş pkk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...