Tekirdağ'da Her Apartman 1 Öğrenci Okutuyor!

'Apartmanlarımız okutuyor'' projesiyle Tekirdağ'da imece usulü toplanan 5 liralar ile toplam 160 üniversite öğrencisine burs veriliyor, onlara destek olunuyor. İşte detaylar...

Tekirdağ'da Her Apartman 1 Öğrenci Okutuyor!
Tekirdağ'da Her Apartman 1 Öğrenci Okutuyor! Sultan ULUKÖK

'Apartmanlarımız okutuyor'' projesiyle Tekirdağ'da imece usulü toplanan 5 liralar ile toplam 160 üniversite öğrencisine burs veriliyor, onlara destek olunuyor.

 

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, ilçedeki apartman sakinleri ile görüşerek ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin eğitimi için bir araya geliyor. ''Apartmanlarımız Okutuyor'' projesi ile  ihtiyaç sahibi olan her öğrenciye 10 ay boyunca ayda 200 TL burs veriliyor.

 

AA haber ajansı muhabirine konuşan Süleymanpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülferah Güral belediye olarak eğitime ne derece önem verdiklerini açıkladı.

 

Başlattıkları bu proje için öncelikle üç pilot mahalle belirlediklerini ve bu projeye ev hanımlarından tutun apartman yöneticilerine hatta mahalle muhtarlarına kadar herkesin destek verdiğini belirtti. Gülferah Güral konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

 

"Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde ikamet eden üniversite öğrencilerine bir yıllık eğitim öğretim yılı boyunca ayda 200 lira burs veriyoruz. Bu bursu belediye vermiyor. Apartmanlar, siteler veriyor. Projeye esnaflar, muhtarlar ve farklı kuruluşlar dahil oldu. Bir apartmanda oturan kişi en az 5 lira ile projeye dahil olabiliyor. Yani damlaya damlaya biriken paralar öğrencilere eğitim yardımı olarak geri dönüyor. Biz belediye olarak sadece koordinasyonunu ve duyurularını üstlendik."

 

Süleymanpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Gülferah Güral konuşmasının ilerleyen kısımlarında şu şekilde konuştu: ''Komşuluk ilişkilerinin giderek azaldığı bir dönemde bir amaç uğruna aynı apartman ve sitede yaşayanlar bir araya geliyor. Bazı apartmanlar altın günü yapmaktansa burs günü yaparak öğrencilere destek çıkıyor.'' dedi.

tekirdağ bursa süleymanpaşa belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...