Rusya Türkiye'ye Gelip Petrol Arayacak!

Rusya'nın en büyük petrol şirketi olan Rosneft'in bu yıl Türkiye'ye gelip Karadeniz'de sondaj faaliyetlerine başlayacağı bildirildi. İşte detaylar...

Rusya Türkiye'ye Gelip Petrol Arayacak!
Rusya Türkiye'ye Gelip Petrol Arayacak! Sultan ULUKÖK

Rusya'nın en büyük petrol şirketi olan Rosneft'in bu yıl Türkiye'ye gelip Karadeniz'de sondaj faaliyetlerine başlayacağı bildirildi. 

 

Rusya'nın, Kuzey Kutbu'nda yer alan Hatanga sahasında başlatılan yeni sondaj çalışmasının açılışında konuşan Rosneft Üst Yöneticisi (CEO) İgor Seçin, konuşmasında Türkiye içinde çalışmalar içinde bulundukalrını ve bu yıl içinde Karadeniz'de sondaj faaliyetlerine başlanacağını açıkladı.

 

Seçin'in verdiği bilgilere göre Rosneft gelecek yıl da Barents Denizi'nde de sondaj faaliyetlerini başlatacak, ayrıca yine 2019'da da Sibirya'nın kuzeyinde yer alan Kara Denizi'nde arama faaliyetlerine başlayacaklar.

 

Bir süre önce açıklama yapan Rosneft, Karadeniz'deki sondaj faaliyetleri için İtalyan Eni şirketiyle iş birliğinin planlandığı söylemişti.

 

Rosneft petrol üretim hacmi bakımından dünyanın en büyük petrol şirketi olmakla birlikte Karadaniz'de 4 adet, Barent Denizi'nde ise toplam 7 adet petrol ve doğalgaz sahasına sahip.

rusya karadeniz petrol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Beşiktaş'ta bir devir kapanıyor
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...
Fenerbahçe düğmeye bastı! 7 transfer yolda...