CHP Suriye'deki Kimyasal Saldırıyı Kınadı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Suriye'de Beşar Esad rejiminin İdlib'in Han Şeyhun beldesine düzenlediği ve 100'den fazla sivilin ölümüne neden olan kimyasal silah saldırısını kınadıklarına dair bir açıklama yaptı. İşte detaylar...

CHP Suriye'deki Kimyasal Saldırıyı Kınadı!
CHP Suriye'deki Kimyasal Saldırıyı Kınadı! Sultan ULUKÖK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, Suriye'de Beşar Esad rejiminin İdlib'in Han Şeyhun beldesine düzenlediği ve 100'den fazla sivilin ölümüne neden olan kimyasal silah saldırısını kınadıklarına dair bir açıklama yaptı.

 

Genel Başkan Yardımcısı konu ile ilgili şu şekilde açıklama yaptı: "Kimyasal silahların, savaşta yasaklanan çeşitli unsurların kullanılmasını kesinlikle tasvip etmiyoruz. Bu tür girişimlere kesinlikle karşıyız ve bunu yapanları kınıyoruz." 

 

Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz dünyada savaşa, özellikle de kimyasal silah kullanılmasına karşı olduklarını belirtti.

 

Suriye'de yaşanan savaş sebebi ile çok sayıda masumun hayatını kaybettiğini belirten Öztürk Yılmaz şu şekilde konuştu: "Kimyasal silahların, savaşta yasaklanan çeşitli unsurların kullanılmasını kesinlikle tasvip etmiyoruz. Bu tür girişimlere kesinlikle karşıyız ve bunu yapanları kınıyoruz. Suriye'de ateşkesin gerçek manada sağlanması ve siyasi bir çözümün gerçekleşmesi konusunda uluslararası toplum sınıfta kaldı. Suriye'de kan devam ediyor. Suriye halkının çok büyük bir bölümü yerinden yurdundan oldu ve yaklaşık yarım milyon insan hayatını kaybetti. Türkiye'de 3 milyon Suriyeli yaşıyor. Suriye, uluslararası toplumun kanayan bir yarası."

 

Konuşmasının devamında ise şunları söyledi:  "Burada böyle çatışmanın ötesinde kimyasal silah kullanılması ve toplu katliamlar, uluslararası toplumu bir an önce harekete geçirmeli. Uluslararası toplum zaman kaybını, insan kaybı olarak görmeli ve gerekli adımları atmalı." 

suriye kimyasal saldırı chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
19 Şubat Salı Reyting Sonuçları Survivor mı ? Yoksa Diziler yarışı kim kazandı ?
19 Şubat Salı Reyting Sonuçları Survivor mı ? Yoksa Diziler yarışı kim kazandı ?
17 Şubat 2019 Pazar Günü Reyting Sonuçları Survivor Mı ? Diziler Mi ?
17 Şubat 2019 Pazar Günü Reyting Sonuçları Survivor Mı ? Diziler Mi ?