GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-04-2017 23:39   Güncelleme : 04-04-2017 23:39

Türkiye Cerablus'a Askeri Üs Kuruyor!

Terör örgütlerine karşı askeri birliğimiz ile Fırat Kalkanı Harekatı ile göz açtırmayan TSK'nın, ÖSO ile birlikte kurduğu Cerablus'taki askeri üssün fotoğrafları ilk kez yayınlanmaya başlandı. İşte detaylar...

Türkiye Cerablus'a Askeri Üs Kuruyor!

Terör örgütlerine karşı askeri birliğimiz ile Fırat Kalkanı Harekatı ile göz açtırmayan TSK'nın, ÖSO ile birlikte kurduğu Cerablus'taki askeri üssün fotoğrafları ilk kez yayınlanmaya başlandı.

 

Fırat Kalkanı Harekatı'nın peşi sıra, TSK ve ÖSO güçlerini birleştirerek ortak güçler tarafından operasyonların başladığı ilk nokta olan Cerablus'ta üs kurma çalışmalarına devam ettiği kısa süre önce öğrenildi. Birlikte hazırlanılan bu askeri üssün bazı fotoğrafları bugün ortaya çıktı.

 

Yayınlanmış olan fotoğraflarda üsteki çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği görünüyor. Ayrıca çok sayıda çadır kurulduğu da dikkat çeken diğer nokta.

 

Bölgede terör örgütleri DEAŞ ve PKK'nın Suriye'deki kolu YPG'ye karşı yerel halkın güvenliğini sağlayan TSK ve ÖSO güçleri, 198 günlük operasyonda 243 yerleşim yeri ve yaklaşık 2015 kilometrekarelik alanı kontrol altına aldı.