TÜPRAŞ İşçileri İş Bıraktı!

Batman'da TÜPRAŞ işçileri işlerini bıraktı. İki saat iş bırakma eylemi yapan işçiler konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

TÜPRAŞ İşçileri İş Bıraktı!
TÜPRAŞ İşçileri İş Bıraktı! Sultan ULUKÖK

Batman'da TÜPRAŞ işçileri işlerini bıraktı. İki saat iş bırakma eylemi yapan işçiler konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

TÜRPAŞ çalışanı Petrol-İş Sendikası üyeleri, toplu sözleşme görüşmeleri tıkanınca iki saat boyunca iş bırakma eylemi yaptılar. Sendika Şube Başkanı Şehmus Kaygusuz ise eylem hakkında konuşarak iş bırakma eylemlerinin devam edeceğini bildirdi.

 

TÜPRAŞ Batman Rafineri'nde görev yapan 300 çalışan iş bırakma eylemi yaparak 2 saat boyunca iş bıraktı. İş bırakma eylemini Kırıkkale, Aliağa ve İzmit'teki petrol emekçileri ile birlikte yaptıkları ve toplu olarak 2 saat boyunca iş yapmayı bıraktıkları belirtildi. 

 

Konu ile ilgili konuşan Petrol-İş Sendikası Batman Şube Başkanı Şehmus Kaygusuz şu şekilde konuştu: "Toplu iş sözleşme görüşmelerinin 7'nci oturumunda tıkanıklık yaşanınca hakkımızı almak için bir dizi eyleme başvurduk. Toplu iş sözleşmesinin sonuçlanmasına 15 madde kalmıştı. Maalesef işveren taleplerimize sıcak bakmadı. Tıkanan sözleşmeye karşı işvereni uyarmak amaçlı 2 saat süreyle iş bıraktık. Eğer taleplerimize yanıt verilmezse daha büyük eylemler başlatacağız. Gerekirse üretimden gelen gücümüzü kullanacağız."

 

300 işçi TÜPRAŞ Rafinerisi girişinde sendika yöneticileri ile birlikte 2 saat süreyle işlerini bırakıp ardından işyerlerine geri döndüler.

tüpraş batman petrol iş sendikası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2019 muharrem orucu ne zaman başlıyor kaç gün tutulur?
2019 muharrem orucu ne zaman başlıyor kaç gün tutulur?
Mansur Yavaş belediye ihalesini canlı yayınla halka açtı
Mansur Yavaş belediye ihalesini canlı yayınla halka açtı