Polis alımı başvuruları ne zaman sona erecek?

2017 yılı 20. Dönem POMEM ön başvuru işlemlerinin 03-14 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacağı duyurulmuştu ancak başvuru dönemi uzatıldı. Peki, Polis alımı başvuruları ne zaman sona erecek?

Polis alımı başvuruları ne zaman sona erecek?
Polis alımı başvuruları ne zaman sona erecek?

 

Polis alımı başvuruları için son günlere girildi. Ancak özel harekat kanadındaki bekleyiş devam ediyor. Polis alımı başvurusu yaparak Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmaya başlamak isteyenler, Polis Akademisi internet sitesi üzerinden başvurularını tamamlamaya devam ediyor. 

Diğer taraftan özel harekat (PÖH) sözlü mülakat sonuçları için detayları bekleyen adaylar ise Polis Akademisi'nce yapılacak açıklama için bekleyişlerini sürdürüyor. 

Polis alımı başvuruları ne zaman sona erecek?
Polis Akademisi tarafından tarafından POMEM bünyesinde istihdam edilecek vatandaşlar 28 Nisan tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebilecek. 

Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilen 10 bin Polis Özel Harekat sözlü mülakat sınavlarının sonuçları ise heyecanla bekleniyor.  Sonuçların açıklanmasıyla ilgili Süleyman Soylu, bir televizyon kanalında açıklamalarda bulundu. Soylu açıklamasında, "Mülakatlar bitti, son düzenlemeler yapılıyor, çok yakın zamanda sonuçlar açıklanacak" ifadelerine yer verdi.


POMEM BAŞVURULARI UZADI
Polis Akademisi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"2017 yılı 20. Dönem POMEM ön başvuru işlemlerinin 03-14 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacağı daha önce duyurulmuştur.

Ancak, ülkemizde yapılacak olan referandum oylaması nedeniyle oluşan hareketlilikten dolayı bazı adayların ön başvuru işlemlerini gerçekleştirememesi ve başvuru süresinin uzatılması ile ilgili olarak yoğun talep gelmesi nedeniyle  20. Dönem POMEM ön başvuru işlemleri 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatılmıştır.

Tüm adaylara ilanen duyurulur."

BAŞVURU NASIL YAPILIR?
POMEM sınavına internet üzerinden ön başvurular, 05 Nisan 2017- 14 Nisan 2017 tarihleri arasında saat:17:00’a kadar https://sinav.pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılabiliyor. 

e-Devlet kapısı şifresi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimliğin (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz edilerek yurt içinde PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabiliyor. 

e-Devlet kapısı şifresi yurt dışında elçilik ve konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabiliyor. 

Polis alımı başvuruları 2017 Polis alımı başvurusu nasıl yapılır pomem 2017 başvuru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor