Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme ne zaman başlıyor?

Açık Öğretim Lisesi 3. dönem kayıt yenileme tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Peki, Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme ne zaman başlıyor?

Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme ne zaman başlıyor?
Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme ne zaman başlıyor?

Açık Öğretim Lisesi  2.Dönem Sınavları'nın sona ermesi ile heyecanla kayıt yenileme tarihleri bekleniyordu. Adaylar sonuçların açıklanması ile kayıt yenileme ne zaman olacak sorularını sormaya başladılar. Bu konu ile ilgili açıklama MEB tarafından geldi. 

Açık Öğretim Lisesi bir eğitim-öğretim yılı içinde 3 dönem içinde gerçekleştiriliyor.  Bu eğitim-öğretim yılı için ilk iki dönemi geride kalan Açık Lise'nin 3.Dönem kayıt yenileme tarihleri ve merak edilenleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. 

Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme ne zaman başlıyor?


2017 AÖL 3.Dönem Kayıt Yenileme tarihleri  8 Mayıs ile 18 Mayıs 2017 olarak açıklandı. Öğrenciler bu 10 gün içinde kayıt yenileme işlemlerini bitirmeleri gerekiyor.  Kayıt Yenileme İşlemini gerçekleştiren öğrencilerin bu işlemden sonra yine 8-18 Mayıs tarihleri arasında ders seçme işlemlerini de tamamlamış olması gerekiyor. Öğrencilerin ders seçme hakkı 35 kredi ile sınırlı. 3.Dönem AÖL Sınavları ise 1-2 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleşecek. 

Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme nasıl yapılır?


Açık Öğretim Lisesi 'nde kaydı bulunan öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün mesai saatinin bitmesini bekleyecekler. Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptırmaları gerekiyor. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçebiliyorlar. 

Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme ücreti hangi bankaya yatırılır?

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik numarasını beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine giderek Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, MEB Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına, 20 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza etmesi gerekiyor. (Not: Halk Bankası ayrıca havale ücreti talep etmektedir.)

Kayıt Yenileme bedelinin 5 TL' si ise Halk Eğitim veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödeniyor. 

Açık Öğretim Lisesi geçme notu kaçtır?


AÖL 2. Dönem sınavlarından geçebilmek ve başarılı olabilmek için yeterli olan puan daha önceden 45'di. Ancak yapılan son değişiklikler çerçevesinde adayların sınavlardan en az 50 puan almış olması gerekiyor. 

 

Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme nasıl yapılır aöl kayıt yenileme ücreti fiyatı 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hilmi     2017-06-10 Açık öğretim kağıt karı ne zaman başlıyor
Hasret     2017-05-28 Ben. Liseye. Katilmak istiyorum. Bu. Sene. Kayıtlar. Ne zaman.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor