İzdivaç programları kaldırılıyor mu?

Evlilik (İzdivaç) programları kaldırılacak mı, kaldırıldı mı tartışmaları sürüyor. ''İzdivaç programları kaldırılıyor mu'' sorunusun yanıtı haberimizin içerisinde yer alıyor.

İzdivaç programları kaldırılıyor mu?
İzdivaç programları kaldırılıyor mu?

OHAL kapsamında yayınlanan 689 ve 690 Sayılı KHK ile televizyon ekranlarındaki izdivaç adı altında yayınlanan evlilik programları yayından resmen kaldırıldı.

Televizyon ekranlarında yayınlanan Esra Erol'da, Zuhal Topal'la, Evleneceksen Gel ve Kısmetse Olur gibi evlilik programlarının bundan böyle yeni çıkarılan KHK ile yayından kaldırıldığı ve yasaklandığı açıklandı. 

Bu tür programların bundan sonra yayın hayatına nasıl devam edecekleri ise kanallar açıklama yapmadan henüz cevap bulmayacak. 

689 ve 690 Sayılı KHK ile televizyon ekranlarından kaldırılan evlilik programları için getirilen madde de şunlar yer alıyor; 

KHK'daki madde de “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.” ifadeleri yer aldı.

ESRA EROL AÇIKLAMA YAPMIŞTI
Numan Kurtulmuş, evlilik programlarının kaldırılması ile ilgili adım atılacağı haberini paylaştıktan sonra evlilik programı sunucusu Esra Erol, konu ile ilgili şöyle demişti: “Vallahi efendim, kaldırın bu programları siz de kurtulun, ben de kurtulayım. 10 yıldır ekrandayım. 10 yıldır bu programı yapıyorum ve bir yere taşımaya çalıştım. Çok emek verdim, bir çocuğu büyüttüm, ama son 2 yılda geldiği nokta artık beni hayatımdan, insanlığımdan çıkarttı. Ben artık pes ettim. bu kadar söylüyorum. Sezon sonuna kadar Allah'ın izniyle yapıcam, ondan sonra... Ben onursuz bir insan değilim. O haberlerin, o karelerin içerisinde olmak isteyen biri değilim. 'Bir yerlerde çamur varsa o çamur size de bulaşıyor. Ben o çamurla yaşayamam”

 

İzdivaç programları kaldırılıyor mu evlilik programları kaldırıldı mı evlilik programları yasaklandı mı 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor