ALES sınav giriş yerleri açıklandı!

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ilkbahar dönemi için giriş yerleri açıklandı.

ALES sınav giriş yerleri açıklandı!
ALES sınav giriş yerleri açıklandı!

İlkbahar dönemi ALES'i  7 Mayıs 2017 Pazar günü yapılacak. ALES sınav giriş yerleri açıklandı. Sınava girecek olan adaylar, ÖSYM’nin internet sitesi ais.osym.gov.tr üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile giriş yaparak sınav giriş belgelerinin çıktısını alabilirler. 

ALES ilkbahar dönemi sınavı saat 10.00’da başlatılacak ancak ÖSYM tarafından uygulanmaya başlayan 15 dakika kuralı bu sınav için de geçerli olacak.  Adayların sınav binalarına 09.45’ten sonra girmelerine asla izin verilmeyecek. Adayların sınav saatlerine dikkat etmeleri gerekiyor. 

ALES Puanı ne kadar süre geçerli?
Adayların ALES’ten alacakları puanlar, sınavın gerçekleştirildiği tarih itibariyle 3 sene geçerlilik süresine sahip oluyor. Bir yere başvuru yapıldığında adayların geçerlilik süresi bulunan en yüksek ALES puanı kullanıluyor. ALES için bir sınırlama söz konusu değil. İsteyen adaylar, tüm ALES’ler için başvuru yapıp sınavlara girebilme hakkına sahip. 

Dikkat edilmesi gerekenler!
Adaylar sınav giriş belgelerinin çıktısını siyah-beyaz ya da renkli olarak çıkartabilirler. Sınav giriş belgesi üzerinde fotoğrafın olup olmadığının kontrolü yapılmalıdır. Fotoğraf bulunmayan giriş belgesi ile sınava girilmemektedir. Belgenin ön ve arka yüzü, ÖSYM tarafından yazılmış olan bilgiler dışında karalanmamalı ve çizilmemelidir. Adaylar, sınav giriş belgelerini sadece internet üzerinden alabilecektir. Ayrıca adreslere posta olarak sınav giriş belgesi gönderimi yapılmayacaktır. Bina girişinde yoğunluğa neden olmamak için adaylar, çanta ve benzeri eşyalarını sınav binasına getirmemelidir. Sınava metal aksesuarlar içermeyen sade bir kıyafet ile gelinmelidir. Sınavın başlangıç saatinden en az 1 saat önce sınav binası önünde hazır olarak beklenmelidir. Bu sınav salonlarına adayların zamanında alınabilmeleri için son derece önemlidir. T.C. kimlik kartı ve sınav giriş belgesi sınava gidilirken unutulmamalıdır. Adayların kimliklerindeki fotoğraflardan, adayların kimliklerinin  belirlenmesi güçlük oluşturursa sınava alınmayabilirler ve sınavlar geçersiz olarak kabul edilebilir. 


 

ALES sınav giriş yerleri ales 2017 sınav yerleri ales 2017 sınav tarihi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor