Yetişkinlerde Ateş Nasıl Düşürülür?

Vücut ısının 38 derecenin üzerine çıkması yüksek ateş olarak adlandırılır. Vücudun direnmesinin bir göstergesi olan yüksek ateş, vücutta enfeksiyon olduğunu gösterir. Kişinin yüksek ateşi varsa serin ortamda bulunması ve kalın kıyafet giymesi gerekir.

Yetişkinlerde Ateş Nasıl Düşürülür?
Yetişkinlerde Ateş Nasıl Düşürülür?Sultan ULUKÖK

Vücut ısının 38 derecenin üzerine çıkması yüksek ateş olarak adlandırılır. Vücudun direnmesinin bir göstergesi olan yüksek ateş, vücutta enfeksiyon olduğunu gösterir. Kişinin yüksek ateşi varsa serin ortamda bulunması ve kalın kıyafet giymesi gerekir. Yüksek ateş sonucu vücutta olan sıvı kaybı meyve suyu yada su içerek tekrar vücuda alınmalıdır. Ateş düşürürken sirkeli su, alkol yada kolonya gibi sıvılar kullanılmamalıdır. Bu tarz uygulamalar kişide damarların aniden büzüşmesi ve genişlemesine neden olarak havale geçirme riskini yaratır.

 

Kişinin ateşini düşürmek için ılık su ve sünger kullanarak tüm vücut ıslatılmalıdır. Belirli alarıklarlada kişinin ateşi ateş ölçer ile ölçülmelidir ve durumu kontrol altında tutulmalıdır. Müdahalelere rağmen kişinin ateşi düşmüyor ise en yakın sağlık kurumuna gitmelidir.

 

Yüksek ateşi düşürmek için buzlu su, alkollü su, kolonya gibi şeyler kullanmak havaleye neden olur. 38 dereceden yüksek ateş durumunda kusma, öksürük ve ishal oluşması halinde sağlık kuruluşuna gidilmelidir. Yüksek ateşi olan kişilere aspirin içirilmemelidir. Saçlarını ıslatmadan yıkamak ateşini düşürebilir. Genellikle 38 derecenin üstüne ateş çıkarsa bir sağlık kuruluşuna gitmek daha iyi olabilir. Evde birinin müdahale etmesi sizin için geç olabilir.

Yetişkinlerde Ateş Nasıl Düşürülüryetişkinlerde ateşateş nasıl düşürülür
İnstagram Videoları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bedava bonus veren siteler - hiperbet giriş - Asyabahis
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!
Galatasaray'dan transfer müjdesi!