Figen Yüksekdağ Duruşmaya Neden Katılmadı?

İzmir'de "terör örgütü propagandası" yaptığına dair suçlanan ve kendisi hakkında dava açılan eski HDP Van Milletvekili olan Figen Yüksekdağ'ın yargılanma süreci devam ederken kendisi duruşmaya katılmadı. İşte detaylar...

Figen Yüksekdağ Duruşmaya Neden Katılmadı?
Figen Yüksekdağ Duruşmaya Neden Katılmadı? Sultan ULUKÖK

İzmir'de "terör örgütü propagandası" yaptığına dair suçlanan ve kendisi hakkında dava açılan eski HDP Van Milletvekili olan Figen Yüksekdağ'ın yargılanma süreci devam ederken kendisi duruşmaya katılmadı.

 

Duruşma İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülürken şuan soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Figen Yüksekdağ duruşmaya katılmadı. Kendisi terör soruşturması kapsamında Kandıra F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunmaktadır. Kendisinin katılmadığı duruşmada avukatları hazır bulundu.

 

Figen Yüksekdağ'ın avukatlığını yapan Kamil Ağaoğlu müvekkiliyle görüşmediğinden ötürü neden katıldığını bilemediğini bu sebeple de kendisiyle görüşüp savunma yapmak için ek süre talebinde bulundu.

 

Mahkeme heyeti avukatın savunma yapması için ek süre verilmesi talebini kabul ederek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

 

Eski HDP Van Milletvekili Figen Yüksekdağ İzmir'de katılmış olduğu bir panelde yaptığı konuşma sebebi ile İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Terör örgütü propagandası yapmak" suçuyla 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası talebiyle iddianamede bulunmuşlardı.

figen yüksekdağ pkk hdp izmir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor