Mustafa Sandal'ın Dedesi Vefat Etti!

Tüm Türkiye tarafından gerek sesi ile gerekse de kişiliği ile sevilen şarkıcısı Mustafa Sandal'ın saz sanatçısı olan dedesi hayatını kaybetti. İşte detaylar...

Mustafa Sandal'ın Dedesi Vefat Etti!
Mustafa Sandal'ın Dedesi Vefat Etti! Sultan ULUKÖK

Tüm Türkiye tarafından gerek sesi ile gerekse de kişiliği ile sevilen şarkıcısı Mustafa Sandal'ın saz sanatçısı olan dedesi hayatını kaybetti.

 

Ünlü şarkıcının ritim saz ustası olan dedesi Hüseyin İleri'nin vefat haberini kendisi gibi ses sanatçısı olan Onur Akay duyurdu. Hem ritim saz ustası olan hem de emekli TRT saz sanatçısı olan Hüseyin İleri 91 yaşında vefat etti.

 

91 yaşındaki ritim saz ustasının vefat haberini instagram adresinden duyuran Onur Akay şu şekilde paylaşım yaptı: "Mustafa Sandal'ın dedesi, Ankara Radyosu emekli usta ritim sanatçısı Hüseyin İleri'yi kaybettik. Radyoda spikerler, Ve Hüseyin ileri diye takdim ederlerdi ve bu şekilde hafızalarda yer etmişti. Kıymetli sanatçımıza Allah'tan rahmet, sanatçı arkadaşımız Mustafa Sandal'a, annesine ve yakından tanıdığım teyzeleri başta olmak üzere, tüm ailesine başsağlığı diliyorum."

 

Hüseyin İleri Kimdir?

 

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal'ın dedesi olan Hüseyin İleri 1926 yılında Adana'da dünyaya gelmiştir. Kendisi TRT'nin emekli sanatçılarından biridir aynı zamanda da ritim saz ustasıdır. 1970'ler ve 1980'ler boyunca TRT'de neredeyse her Türk sanat müziği programında yer almıştır. Kendisi bir darbuka virtüözüdür ve darbuka TRT'de yasak olduğu dönemde ritim sazı TRT Ankara Radyosu'na sokan ilk kişidir. 

mustafa sandal hüseyin ileri trt türk sanat müziği hüseyin ileri kimdir mustafa sandalın dedesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor