AÖF 2017 sınav tarihleri!

Tüm Türkiye’de hizmet veren açıköğretim fakültesi için final tarihleri açıklandı. İşte, AÖF 2017 sınav tarihleri!

AÖF 2017 sınav tarihleri!
AÖF 2017 sınav tarihleri!

Kendi ikamet ettiği ilde üniversite kazanamayıp farklı illerde okuma imkanı olmayan, hatta örgün olarak üniversite okumaya fırsatı olmayan Türk vatandaşlarının imdadına koşan sisteme Açık Öğretim Fakültesi deniyor. 

Tüm Türkiye’de hizmet veren açıköğretim fakültesi, bunun yanı sıra KKTC, Türki Cumhuriyetler ve Batı Avrupa’da da Türk vatandaşlarımıza hizmet sunuyor. 

Açıköğretim Fakültesi bulunan üniversiteler:
-İstanbul Üniversitesi (Auzef)
-Anadolu Üniversitesi (AÖF)
-Atatürk Üniversitesi (Ata-AÖF)

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bu yılın son sınavları için tarihleri açıladı. AÖF Finalleri ne zaman başlıyor?

AÖF 2017 sınav tarihleri!
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi son sınavları 3 Haziran 2017 - 4 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleşecek. AÖF sınavına girecek olan öğrencilerin yanlarında kimliklerini ve sınav giriş belgelerini bulundurmaları zorunlu tutuluyor.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?
AÖF dönem sonu sınavına katılım sağlayacak olan öğrenciler, Anadolu Üniversitesi'nin resmi internet sayfasında yer alan öğrenci sistemine giriş yaparak sınav giriş belgesine erişebiliyorlar.  AÖF sınav giriş belgesinin görüntülenebilmesi için T.C. kimlik no ve öğrenci şifresinin sisteme girilmesi yeterli.

AÖF SINAVINDA GEREKLİ BELGELER
* Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
* Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
* Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

 

AÖF 2017 sınav tarihleri aöf sınav giriş belgesi nasıl alınır 2017 aöf sınav yerleri belli oldu mu 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ayşe     2017-05-29 Bir türlü başaramıyorum nasıl çalışsam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor