Dudak yapısına göre ruj rengi seçimi!

Kadınların en çok makyajda dikkat ettiği ve şüphesiz ki makyajın göstergesi olan ruj, dudak yapısına ve şekline göre değişiklik gösteriyor. Peki, Dudak yapısına göre ruj rengi seçimi nasıl olmalıdır?

Dudak yapısına göre ruj rengi seçimi!
Dudak yapısına göre ruj rengi seçimi!

Ruj sürmek, makyajın en önemli unsurlarından biri fakat ruju doğru sürmek gerekir ki makyajımız güzel ve güzelliğiniz kusursuz olsun.

Yumuşak, dolgun, mat ya da parlak… İfadesi güçlü dudaklar güzelliğin birinci kuralı olarak karşımıza çıkıyor. . Bu kadar güçlü bir etkiyi başka hiçbir kozmetik ürün yaratamaz. Yani rujun en çok sevilen makyaj malzemesi olmasında şaşılacak bir şey yok.

İnce Dudak Yapısı
Rujunuzu doğal kontürün hemen dışına uygulayarak ince dudakları dolgunlaştırmak gerekiyor.  Dudakları ince bir toz pudra tabakası ile pudralayın. Ruju sürün. Açık tonlardaki rujları tercih etmekte fayda var.

Kalın Dudak Yapısı
Kalın dudak yapısında ruj kullanımı oldukça önemli. Dudaklara önce bir miktar fondöten sürün. Doğal kontür içerisinde dudak çizgisinin sınırlarını ortaya koyarak dudakları inceltin ya da dudakların dışına daha açık renk, dudakların ortasına daha koyu renk uygulayın. Çok parlak veya açık renkler yerine koyu renkler tercih etmelisiniz. 

Normal Dudak Yapısı
Normal dudak yapılarında çok ekstra çabaya gerek yok. Dudaklara önce bir miktar fondöten uygulayın. Doğal kontür çizgisi üzerine dudak çizgisini yapın. Dudaklarda örtülmesi gereken hiçbir hata olmadığından arzu ettiğiniz renkleri kullanabilirsiniz :)

Düşük Dudak Yapısı
Dudağın kenarlarına bir miktar fondöten ya da kapatıcı uygulamakta fayda var.  Daha sonra üzerine toz pudra sürün. Dudak kalemini doğal kontür çizgisi üzerine sürün, ancak köşelere gelirken çizgiyi yukarı çekin. Ve unutmayın; daha açık ve daha pastel renkler dudakları daha büyük gösterir. Daha koyu ve mat tonlar ise dudakları daha küçük gösterir.


 

dudak yapısına göre ruj seçimi dudak yapısına göre ruj rengi dudak rengine göre ruj seçimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor