ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çin ile ticaret savaşının "beklemeye alındığını" duyurdu.

ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!
ABD resmen duyurdu: Anlaşma sağlandı!

Fox'a konuşan ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD ile Çin arasında yaşanan gümrük vergisi gerginliğini bir anlaşma zemini üzerine sonlandırmak için beklemeye aldıklarını açıkladı.

TİCARET SAVAŞINI BEKLEMEYE ALIYORUZ

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Steven Mnuchin, "Ticaret savaşını beklemeye alıyoruz. Şu anda, farklı bir çerçevede anlaşıncaya kadar gümrük vergisini beklemeye alma konusunda anlaştık." dedi.

ABD ve Çin arasındaki ticaret haciminin büyüyerek devam edeceğine değinen Mnuchin, "Önümüzdeki 3 ila 5 sene içerisinde enerji alımının 50 milyar dolar ile 60 milyar dolar arasında bir seviyeye çıkacağını görebilirsiniz. Ve stratejik olarak bu durum hem bizim için hem de onlar için önemli olacak." diye konuştu.

Steven Mnuchin, Çin ile ABD arasında müzakereleri devam eden anlaşmaya hakkında detay vermekten kaçındı.

ABD Başkanı Donald Trump, nisan ayı sonunda yaptığı açıklamada, Hazine Bakanı Mnuchin'in müzakerede bulunmak için birkaç gün içerisinde Çin'e gideceğini kamuoyuna bildirmişti. 

Steven Mnuchin, ay başında müzakere için gittiği Çin'de, Çin Başbakan Yardımcısı Liu Hı ile ikili ekonomik ve ticari anlaşmazlık konularını çözmek üzere toplantılar yapmıştı. Toplantılarda fikir alışverişinde bulunulmuş ve kısmen mutabakat sağlanmıştı.

Steven Mnuchin'in Çin'e yaptığı ziyaretin ardından ise Çin Başbakan Yardımcısı Liu Hı, ticari ve ekonomik müzakereler yürütmek için ABD'ye ziyarette bulunmuştu.

abd çin ticaret savaşı abd çin ilişkileri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor