betgram betgram

İngiltere Vizesi Çıkmazsa Bir Sonraki Başvuru Ne Zaman Yapılır?

İngiltere, Birleşik Krallığın merkezi ve Birleşik Krallığı meydana getiren ülkelerin en büyüğü olduğu için her yıl milyonlarca insan tarafından ziyaret edilmektedir.

İngiltere Vizesi Çıkmazsa Bir Sonraki Başvuru Ne Zaman Yapılır?
İngiltere Vizesi Çıkmazsa Bir Sonraki Başvuru Ne Zaman Yapılır? Yeni Kalem

İngiltere, Birleşik Krallığın merkezi ve Birleşik Krallığı meydana getiren ülkelerin en büyüğü olduğu için her yıl milyonlarca insan tarafından ziyaret edilmektedir. Ancak bazı kişiler, İngiltere vizesi alamadıkları için ziyaretlerini gerçekleştirememektedir. İngiltere vizesi almak ise kolay değildir ve reddedilme olasılığı vardır.

İngiltere Vize Reddi Neden Olur?

İngiltere vize reddinin sadece bir nedeni yoktur. Ancak genellikle finansal nedenlere bağlı olarak İngiltere vize başvuruları reddedilmektedir. Reddedilmenin nedenini tam olarak sadece uzmanlar bilebilir.

Finansal Nedenlerden Dolayı Vize Reddi

Finansal nedenlerden dolayı İngiltere vizesinin reddedilmesi ise içinde birçok kriteri barındırmaktadır.

Bunlar;

  • Maddi durumun yetersizliği
  • Hesaptaki paranın kaynağının açıklanamaması
  • İngiltere’de bulunacak zaman diliminde ihtiyaçların karşılaşması konusunda sponsorun ikna edilememesidir.

 

Bu üç unsuru bir örnekle açıklayabiliriz. Başvuran kişinin aylık geliri 4000 TL olsun ve bu işte 1 yıldır çalışıyor olarak kabul edelim. Bu kişi, eşi ile birlikte 1 haftalığına İngiltere’ye gitmek istiyor. Ancak eşinin bir geliri yok. Seyahat masrafları da toplam 6000 GBP tutuyor. Kişinin banka hesabında ise bu masrafı karşılayacak para tutarı yok. Bu yüzden vize reddi olma ihtimali oldukça yüksektir. Çünkü sponsoru ya da kişiyi ikna edemez.

Böyle bir durumla karşılaşmamak için kişinin banka hesabında ihtiyaçlarını karşılayacak para tutarının olması gerekir. Ayrıca bu para tutarının nereden ve hangi zamanda geldiği iyi izah edebilmesi için işyerinde ne kadar çalıştığını, gider ve maaş oranını belirten belgeler çıkarılmalıdır. Bunların dışında kira vb. gelirler var ise bunların da dosyada yer almasında yarar olacaktır.

İngiltere Vize Reddi Alan Kişi Yeniden Ne Zaman Başvurabilir?

İngiltere vize reddi alan kişi, öncellikle vize uzmanına giderek vize reddinin sebeplerini öğrenmesi gerekir. Analizler yapıldıktan sonra vize reddi sebeplerinin giderilmesi ile ilgili çalışmalar yapılmalıdır. Sebebe göre çözüm süresi uzayabilir. Vize reddi sebepleri çözüldükten sonra tekrar İngiltere vizesi için başvuru yapılabilir.

Tekrar İngiltere vize reddi cevabı almamak için açıklamaların doğru yapılmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde aynı sonuçlarla karşılaşılabilir. Sonuçlar düzeltilmediği sürece sonuçlar hep aynı olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi