TSK, Ceren'in katili Özgür Arduç için 15 yıl önce rapor hazırlamış: Saldırgan ve suça meyilli

Ordu'da balerin Ceren Özdemir'i vahşice öldürerek Türkiye'nin gündemine oturan Özgür Arduç için TSK tarafından hazırlanan rapora ulaşıldı. Söz konusu raporda Arduç için 'Askerliğe uygun değil, saldırgan ve suça meyilli' ifadeleri yer alıyor.

TSK, Ceren'in katili Özgür Arduç için 15 yıl önce rapor hazırlamış: Saldırgan ve suça meyilli
TSK, Ceren'in katili Özgür Arduç için 15 yıl önce rapor hazırlamış: Saldırgan ve suça meyilli

Ordu'da 20 yaşındaki Ceren Özdemir'i evinin önünde bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç ile ilgili dikkat çeken bir gerçek ortaya çıktı. TSK'nın 2005 yılında askerliğini yaparken firar eden Arduç ile ilgili hazırladığı raporda dikkat çeken ifadeler kullandığı öğrenildi. Raporda, Arduç'un "Saldırgan ve suça meyilli" olduğu belirtildi.

Ordu'da yaşayan üniversite öğrencisi ve balerin Ceren Özdemir, cani Özgür Arduç tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Tüm Türkiye bu cinayete ağlarken, katil ilk ifadesinde pişman olmadığını ve cinayetin ardından başka kurbanlar aradığını söyledi. Ceren ise gözyaşları içinde toprağa verilirken geride hüzünlü bir aile kaldı.

Türkiye'yi sarsan cinayeti işleyen caniyle ilgili ise her geçen gün yeni bir detay gün yüzüne çıkıyor. Edinilen son bilgilerde Özgür Arduç için TSK tarafından hazırlanan rapora ulaşıldı.

"ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİL"

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre katil Arduç, 9 Mart 2005'te "Askerliğe elverişli değildir" raporuyla birlikte terhis edildi.

"SALDIRGAN VE SUÇA MEYİLLİ"

TSK'nın raporunda Arduç için şu maddeler sıralandı:

-Mizacı kızgın.

-Güven vermiyor.

-Otoriteyle sorunları var.

-Davranışlarına sınır koyamıyor.

-Saldırgan, suça meyilli.

-Askerliğe elverişli değil.

NE OLMUŞTU?

Olay, Ordu'nun Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi'nde meydana geldi. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'inci sınıf öğrencisi olan balerin Ceren Özdemir, antrenman sonrası geldiği evinin önünde, binanın giriş kapısını açmak için ablası Gizem Özdemir'i cep telefonundan arayarak, anahtarı pencereden atmasını istedi. Abla da pencereden anahtarı attı. Kapıyı açıp binaya giren Ceren Özdemir, arkasından içeri giren Özgür Arduç'un saldırısına uğradı ve hayatını kaybetti.

Ceren Özdemir'in katil zanlısının Ceren Özdemir'in katil zanlısının "Amok rahatsızlığı' olduğu tespit edildi Ceren Özdemir'i öldüren Özgür Arduç'un babası da cinayet işlemişCeren Özdemir'i öldüren Özgür Arduç'un babası da cinayet işlemiş Ceren Özdemir'in katilinin cinayetten sonra sokakta gezdiği görüntü ortaya çıktıCeren Özdemir'in katilinin cinayetten sonra sokakta gezdiği görüntü ortaya çıktı Balerin Ceren Özdemir'in katili, çıkarıldığı mahkemece tutuklandıBalerin Ceren Özdemir'in katili, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Haber Videosu

: TSK, Ceren'in katili Özgür Arduç için 15 yıl önce rapor hazırlamış: Saldırgan ve suça meyilli
TSK Ceren'in katili Özgür Arduç için 15 yıl önce rapor hazırlamış: Saldırgan ve suça meyilli - Haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat