GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-12-2019 00:28   Güncelleme : 09-12-2019 00:28

Ünlü youtuber, nadir bulunan hayvanı bulup Bursa'da yaşadığını ispatladı

Aynı zamanda çiftçilik de yapan Bursalı youtuber, Türkiye'de nadir görülen yediuyur hayvanını görüntülemeyi başardı. Kendisine ait YouTube kanalında esrarengiz hayvanları video kaydına alıp takipçileriyle buluşturan ünlü youtuber yediuyuru bulabilmek için yıllarca araştırma yaptı.

Ünlü youtuber, nadir bulunan hayvanı bulup Bursa'da yaşadığını ispatladı

Bursalı çiftçi ve aynı zamanda YouTube video içerik üreticisi (youtuber) İbrahim Sargın, Bursa'da nadir görülen hayvanı bulup eline alarak sevdi.

UZUN YILLAR BU HAYVANIN İZİNİ SÜRDÜ

Çocukluğundan beri hayvanlara ayrı bir sevgisi bulunan İbrahim Sargın, Bursa'da yaşayan ama insanlar tarafından çok bilinmeyen koruma altındaki hayvanları bularak görüntülüyor. Sargın, bu hayvanlardan biri olan yediuyuru Nilüfer'e bağlı Akçalar Mahallesi'nde görüntülemeyi başardı. Uzun yıllar yaptığı araştırmalar sonucunda bu hayvanın Bursa'da yaşadığını tespit eden Sargın, yuvasını bularak yavrularını eline alıp sevdi. Yediuyur, farklı rengi ve sevimli haliyle dikkat çekiyor.

"KORUMA ALTINDAKİ BİR HAYVAN TÜRÜ"

Tabiatta yaşayan hayvanlara karşı farklı bir sevgisi olduğunu ifade eden İbrahim Sargın, "Tarımla uğraşıyorum, ama doğaya tutkum ve sevgim çocukluktan itibaren var. Araştıra araştıra bölgemizde bulunan bitki ve hayvanları tanıyorum. Ben bu hayvanın fotoğrafını gördüm, acaba Bursa'da yaşıyor mudur diye düşündüm. Akçalar'da araştırma yaparken denk geldi. Anne ve yavruları vardı. Ben de elime alıp sevdim. Bu hayvan çok sık rastlanan bir hayvan değil. Koruma altındaki bir hayvan türü. Bol yapraklı ağaçlık alanları çok seviyor. Türkiye'de videosunu çeken nadir kişilerden biriyim. Yavrusunu elime alıp sevdim" dedi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Ünlü youtuber, nadir bulunan hayvanı bulup Bursa'da yaşadığını ispatladı