Etimesgut etiSEM Rekor Kırıyor, Her 10 kişiden 1 i etiSEM'e Gidiyor

Etimesgut Belediyesi tarafından meslek kursları verilmesi için kurulan etiSEM büyük ilgi gördü. Etimesgut halkından her 10 kişiden 1 i etiSEM'de meslek ve beceri kursun gördü. Detaylar haberimizde...

Etimesgut etiSEM Rekor Kırıyor, Her 10 kişiden 1 i etiSEM'e Gidiyor
Etimesgut etiSEM Rekor Kırıyor, Her 10 kişiden 1 i etiSEM'e Gidiyor

Ankara'da Etimesugt ilçesinde halka hizmet için açılan ve meslek ve beceri kurslarının verildiği etiSEM'e büyük ilgi oluyor. Etimesgut halkının setfikalı meslek ve beceri kursuna katılımı gün gerçtikçe artıyor. 2012 yılında kurulan etisem bugüne kadar 42 bin kişiye hizmet verdi. 450 bin nüfuslu ilçede 42 bin kişinin faydalanması demek her 10 kişiden 1 inin etisem de kurs gördüğü anlamınada geliyor.

ETİSEM'E İLGİ GİDEREK BÜYÜYOR

Etisem'e ilginin giderek büyüdüğü ve şuanda 7 bin 910 kişinin etisem'de eğitim gördüğü bilgisi Etimesgut Belediyesi sosyal medya hesabında paylaşıldı. 

Etimesgut halkı için büyük bir avantaj olan etisem meslek eğitimi vererek meslek sahibi yapmaya devam ediyor. Eğitimlerin uzmanlar tarafından verildiği etisem donanımı ile bir çok üniversite ile eş değer durumda. Ankara il milli eğitim müdürlüğü ve Başken Üniversitesi ortaklığı ile yürütlen etisem meslek kursları bitiminde kursa katılanlar milli eğitim onaylı meslek sertifikalarınıda almaya hak kazanıyor.

ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKANI ENVER DEMİREL AÇIKLAMALARI

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, etiSEM'in birçok meslek yüksek okulundan daha modern donanıma ve daha fazla öğrenciye sahip olduğunu belirterek, "600 bin nüfuslu bir ilçede 17 yaş üzeri 42 bin kişiye meslek ve beceri eğitimi vermek ciddi bir iştir. Biz de bu projemizi önemsiyoruz. Merkez sayımızı artırıyoruz. Kurs çeşitliliğimizi ve sayımızı da artırırken çağın gerekliliklerini göz önünde bulundurarak kurslarımızı güncelliyoruz. Kurslarımızın her biri hemşehrilerimizin meslek edinmesini, var olan mesleğini geliştirmesini, yeni hobi ve beceriler kazanmasını sağlamaktadır. Tamamen ücretsiz olarak verilen bu kurslarımızdan tüm hemşehrilerimizi yararlanmaya davet ediyorum" dedi.

Detaylı Bilgi : http://etisem.etimesgut.bel.tr/

etisem etimesgut etimesgut haberleri etisem kurslar etimesgut belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor