Felsefe Tartışmaları

İnsanlık tarihinin var olduğu günden itibaren başlayan ve günümüze kadar gelen insana ve maddeye dair her şey felsefenin konusu olmuştur.

Felsefe Tartışmaları
Felsefe Tartışmaları Yeni Kalem

İnsanlık tarihinin var olduğu günden itibaren başlayan ve günümüze kadar gelen insana ve maddeye dair her şey felsefenin konusu olmuştur. İnsana ve insanlık tarihine dair her şey felsefe konusu olarak kabul edildiği için günümüze kadar çok sayıda felsefeci ve filozof bu konular üzerine düşünmüş, fikirler geliştirmiştir. Felsefenin başlangıcı olarak kabul edilen mantık ve mantığın ilkeleri başta olmak üzere çok geniş bir konu yelpazesine sahip olan bir bilim olarak kabul edilen felsefe ile ilgili uluslararası alanda kabul görmüş olan felsefecilere ve filozoflara ait e – kitaplara ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Herakleitos, Ksenophanes gibi ünlü filozofların e – kitapları, 2500 yıl öncesinde kurtarılmış olan fragmanlarının Türkçe’ye çevrilmiş hallerini e – kitap şeklinde sizlere sunuyoruz. Orijinal halleri çok ölçüsüz ve uyaksız olan bu fragmanları aynı zamanda kafa karıştırıcı nitelikte olduğu için özel olarak derlenmiş ve düzenlenerek sizlere sunulmuştur. Ünlü Filozof Aristotales tarafından yazılan Retorik, Atinalıların devri, Zaman Kavramı, Metafizik, Doğa Hakkında, Kategoriler gibi kitapları sitemizde bulabilirsiniz.

Dahifilozof.com sitesi olarak ünlü filozoflara ait kitapları e – kitap formatında sizlere sunuyoruz. Doğa hakkındaki düşünceleri, tanrı inançları, nesneler, insan, yaşam ve yaşam döngüsü gibi farklı konular üzerine yazılmış olan bu kitaplar aynı zamanda okulların Felsefe  bölümlerinde de kaynak olarak kullanılmaktadır. Felsefeye merakınız varsa ve filozoflara ait fragmanların orijinal hallerinin Türkçe’ye çevrilmiş formatlarını sitemizde bulabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat