betgram betgram

2019 Regaip Kandili Ne Zaman ? Regaip Kandili Önemi Nedir ? Regaip Kandili Mesajları

Dinimiz İslam'da çok önemli bir yere sahip olan Regaip Kandili ne zaman ? Bu önemli günde bol bol ibadet edilmesi gerekmektedir. Regaip Kandili önemi ve Regaip Kandili mesajları haberimizde...

2019 Regaip Kandili Ne Zaman ? Regaip Kandili Önemi Nedir ? Regaip Kandili Mesajları
2019 Regaip Kandili Ne Zaman ? Regaip Kandili Önemi Nedir ? Regaip Kandili Mesajları

Dinimizde çok önemli hatta en önemli yere sahip olan üç ayların başlangıcının habercisi olan Regaip gecesi yani Regaip kandili ne zaman ? Regaip kandili önemi nedir ? Birde bizde adet haline gelen ve güzel adetlerimiz arasında yer alan önemli günleri kutlamak için sediklerimze gönderdiğimiz mesajlar Regaip Gecesi de atılıyor. Bizde sizler için en güzel Regaip Kandili mesajları seçerek sizlerle haberimizde paylaştık.

REGAİP KANDİLİ NE ZAMAN 2019

Regaip Gecesi ibadetlerin ve duaların arttığı ve yaptığımız ibadetler ile Allah'a daha yakın olduğumuz bir gece. Dinimiz için önemli olmasının sebebi ise üç ayların başlangıcının habercisi olmasıdır. Bu mübarek gece Regaip Kandili ve üç ayların başlangıcı 7 Mart Perşembe akşamı daha doğrusu Perşembe günün Cuma gününe bağlayan gecedir. Bu gecede yapılan dualar ve edilen dualar Allah katında önemli bir yere sahiptir.

Bu geceyi dua ve ibadet ile geçirmek ise önemlidir. Nedeni ise bu gecede yapılan dualar ve ibadetler daha çok makbul görür. Bizlerde bu gecede bol bol ibadet edip, dua ederek Allah'a yakınlığımızı daha çok göstermeliyiz. Özellikle yatsı namazı ardından yapılan dualar bu gecede daha değerlidir. 

REGAİP KANDİLİ MESAJLARI

Bizler önemli günlerde sevdiklerimizi hatırlarız. Onların bu günlerini kutlar ve onları hatırlarız. Dini günlerimizde de onlara dua ederek onları unutmadığımız belli eder ve yakınlarımızı sevindiririz. Regaip Kandili Mesajları ile de sevdiklerimizi hatırlayıp onları sevindirmemiz bugün kazanacağımız en büyük şeylerden biri olabilir. Sonuçta yakınlarımızı hatırlamak ve onları sevindirmekte dinimizin gereklerinden biridir. İşte sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel Regaip Kandili Mesajları ;

 • “Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Regaip kandiliniz mübarek olsun…”
 • “Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Regaip kandiliniz hayırlı olsun!”
 • “Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.”
 • “Mübarek aylara Selam olsun.. Selam olsun Ey Regaib. Tüm Dualarınızın kabul olması dileğiyle.. Hayırlı kandiller.”
 • “Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.”
 • “Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu nice kandillere.”
 • “Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kâbuslar senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsun ki duaların kabul, kandilin mübarek olsun.”
 • “Üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban, Ramazan ayları manevi yönden daha önemli ve hayırlıdır. Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip kandilidir. Yani bu gece ALLAH’ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler binbir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun…”
 • “Duanız kabul, ameliniz makbul, saadetiniz daim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.”
 • “Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Regaip kandiliniz mübarek olsun.”
 • “Bu gece Regaip Kandili. Dua edelim… Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. Hayırlı kandiller.”
 • “Regaip kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun!”
 • “Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..”
 • “Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller.”
 • “Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır, o gül ki Muhammed (SAV)’ı anlatır. Muhammed (SAV)’ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu KANDİLİNİZ MÜBAREK olsun.”

 

regaip kandili regaip kandili 2019 2019 regaip kandili regaip kandili mesajları regaip kandili önemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi