KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır ? KOSGEB Başvurusu İpuçları Haberimizde

KOSGEB başvurusu nasıl yapılır bilmeyenler ve araştıranlar için ayrıca KOSGEB başvurusu ipuçları var mı diye soranlar için sizlere bu haberi hazırladık. Haberimizde KOSGEB başvurusu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir ve KOSGEB başvurusu nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır ? KOSGEB Başvurusu İpuçları Haberimizde
KOSGEB Başvurusu Nasıl Yapılır ? KOSGEB Başvurusu İpuçları Haberimizde

1990 senesinden günümüze ve geleceğe işletmelere destek sunmaktadır. İşletmelere yapılan desteklerde ülkemizin üreticiliğini artırmaktır. Üretim alanında gelişme sağlanması için işletmelere her geçen gün desteğini artırmakta olan KOSGEB başvurusu nasıl yapılır bilmeyenler için sizlere uzmanlarımız tarafından detaylı bir KOSGEB Başvurusu kılavuzu hazırladık. KOSGEB başvuruları hakkında bilmek istediğiniz her şeye haberimizden ulaşabilirsiniz. 

KOSGEB BAŞVURUSU NASIL YAPILIR ?

KOSGEB başvurusu dediğimiz zaman aklımıza hemen KOSGEB'e başvurup parayı alıp işletme kurmak geliyor ama işleyiş bu şekilde değil. Öncelikle KOSGEB tarafından açılan kurslara kayıt olup bu kursu başarı ile tamamlamanız gerekmekte. Kursu tamamladınız KOSGEB'e başvurdunuz yine direk olarak parayı alıp iş yeri kurma hayalleriniz boşa gidecektir. Çünkü KOSGEB öncelikle size iş yerini kendi imkanlarınızla açmanızı söylüyor. Sonrasında iş yerini açtıktan sonra harcadığınız tutarı belgeleyerek KOSGEB'den ödeneği alabilirsiniz. 

KOSGEB desteği için öncelikli olarak gitmeniz gereken kursa E-Devlet sitesi üzerinden kayıt olabilirsiniz. Fakat bir önemli nokta daha hangi sektörde destek verildiğini iyi araştırmanız gerekmekte. Daha sonra KOSGEB size en yakın tarihli kurs ne zaman ise sizi o tarihte bir kursa katıyor. Bu kursu başarı ile tamamlamak işin en kolay kısmı. 

KOSGEB için en zor kısım destek almak için başvuru yapma kısmı. KOSGEB desteğinde ilk aranan şartlar devlete karşı herhangi bir borcunuzun olmaması. Evet devlete karşı herhangi bir borcunuz varsa üzgünüz destek talebiniz onaylanmıyacaktır. Diğer bir şart ise işletmeyi nereye açacaksanız o bölgenin esnaflar odasına kayıt olmanız. 

KOSGEB Başvuru İpuçları

KOSGEB başvurusu için ipuçları nelerdir ? KOSGEB kursunu başarı ile tamamladıktan sonra kursta öğretildiği gibi bir sunum hazırlamanız gerekmekte. Eğer ki bu sunum için kendinize güvenemiyorsanız bir uzman desteği alabilirsiniz. KOSGEB için danışmanık hizmeti veren bir çok firma bulunuyor bu firmalar aracılığı ile sunumuzunu profesyonel bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Böylelikle başvuru kabul oranını biraz daha yükseltebilirsiniz.

kosgeb kosgeb başvuru kosgeb ipuçları kosgeb başvuru nasıl yapılır kosgeb başvuru şartları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
Galatasaraylı Diagne'den açıklama
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor
CHP Sözcüsü Öztrak'tan dikkat çeken açıklamalar: Yeni saldırılara göz kırpılıyor