GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-12-2019 11:51   Güncelleme : 12-12-2019 11:51

Başkan Aydın'dan 'duvara bantlanmış muz' eserine gönderme: 'Sanat eseri dediğin böyle olur'

'Duvara bantlanmış muz' eserine bir gönderme de Bursa'nın Yenişehir ilçesinden geldi. Biberiyle ünlü Yenişehir ilçesinin Belediye Başkanı Davut Aydın, duvara bantlanmış biber fotoğrafıyla 'Yenişehir biberi acı olur, toprağı bereketli olur, sanat eseri dediğin böyle olur' ifadelerini paylaştı.

Başkan Aydın'dan 'duvara bantlanmış muz' eserine gönderme: 'Sanat eseri dediğin böyle olur'

Bursa Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, performans sanatçısı David Datuna'nın, dünya çapında gündem olan ve 120 bin dolara satılan 'duvara bantlanmış muz' eserini kameralar önünde yemesine, biber paylaşımıyla gönderme yaptı. Başkan Aydın, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla "Yenişehir biberi acı olur, toprağı bereketli olur, sanat eseri dediğin böyle olur" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN, İLÇEYE HAS BİBERİ SOSYAL MEDYADA GÜNDEME GETİRDİ

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, ilçesinde yetiştirilen biberin kalitesini, İtalyan sanatçı Maurizio Cattelan'ın duvara bantla yapıştırdığı ve 120 bin dolara sattığı 'duvara bantlanmış muz' eserine gönderme yaparak gündeme getirdi.

"YENİŞEHİR BİBERİ AVRUPA'DA NAM SALMIŞTIR"

Başkan Aydın, Yenişehir'de sivri, sarısivri, dolma, çarliston olmak üzere çok çeşitli biberlerin yetiştiğini ve başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç edildiğini belirterek, "Çiftçimizin alın teriyle üretilen biber çeşitlerimiz Yenişehir Biberi adıyla Avrupa'da nam salmıştır.

"PAYLAŞIMIM DİKKAT ÇEKTİ"

Bir muza 120 bin dolar veriliyor, bizim biberimize ise paha biçilemez. Yenişehir biberi acı olur, toprağı bereketli olur, sanat eseri dediğin böyle olur. Biberimize dikkat çekmek için bu paylaşımı yaptım ve oldukça dikkat çekti" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Başkan Aydın'dan "duvara bantlanmış muz" eserine gönderme: "Sanat eseri dediğin böyle olur"