GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-12-2019 15:18   Güncelleme : 16-12-2019 15:18

Elektrikli bisikletle fuhuş servisi yapan çete çökertildi

Antalya'da polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, fuhuş yaptıkları belirlenen yabancı uyruklu 10 kadın ile onların fuhuş yapmalarına aracı oldukları iddia edilen toplam 22 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin kadınları elektrikli bisikletle müşteriye götürdükleri öğrenildi.

Elektrikli bisikletle fuhuş servisi yapan çete çökertildi

Antalya'da düzenlenen fuhuş operasyonunda 22 kişi gözaltına alındı.Şüphelilerin kadınları bazen 3 tekerli elektrikli bisikletle müşteriye götürdüğü ileri sürüldü.

ARALARINDA ÖZBEK VE KIRGIZ KADINLAR VAR

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, merkez ilçede fuhuş yaptıklarını belirledikleri 20'ye yakın adrese eş zamanlı baskın yaptı.

Fuhuş merkezine çevrilen ev, otel ve pansiyona yapılan operasyonda aralarında 1 Kırgızistan, 5 Özbekistan, 3 Türkmenistan, 1 Faslı olmak üzere 10 kadın gözaltına alındı. Soruşturmasını derinleştiren ekipler kadınları fuhşa yönlendiren A.K, B.P, N.P, A.K, M.V, C.Ç, İ.A, A.E, A.K, Y.S, B.K ve C.A'yı da gözaltına aldı.

EVDEN 15 BİN LİRA ÇIKTI

Şüphelilerin evlerinde ve arabalarında yapılan aramalarda çok sayıda çetele, bilgisayar ve cep telefonunu, suçtan elde edilen gelir olarak nitelendirilen 15 bin lira, 5000 avro, 5500 dolara el konuldu.

"PASTA HAZIR MI?"

Asayiş Şube Müdürlüğünde ifade işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edilirken, mağdur kadınlar ise İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

Şüphelilerin kadınları Pazar alışverişi adı altında 3 tekerlekli elektrikli bisikletle müşteriye götürdükleri öğrenildi. Telefon görüşmeleri ve yazışmalarda ise şüpheli ve müşterinin, 'Pastayı kestiniz mi pasta hazır mı' gibi şifreler kullandıkları belirlendi.

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Elektrikli bisikletle fuhuş servisi yapan çete çökertildi