Ekolojiye Destek Ekomark'tan

Ekomark dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren bir firmadır.

Ekolojiye Destek Ekomark'tan
Ekolojiye Destek Ekomark'tan Yeni Kalem

Gelişen sanayi ve şehirleşme ile birlikte oluşa kirlilikte de artış olmuştur. Artan kirlilik ekolojik dengeleri de etkilemiş ve bozulmalara yol açmıştır. Doğal dengenin de bozulması ile içinde bulunduğumuz dünya da kirlenmeye başlamış ve doğal ürünlerin sayısı da azalmıştır. Ekoloji, içerisinde bulunan canlı ve cansız varlıkların arasındaki iletişimlerin tamamıdır. Artan sanayileşme ve kirlilik ile birlikte en çok da ekoloji bozulmaya başlamıştır. Bu durumun önüne geçmeyi hedefleyen ve bu doğrultuda çalışmalar yürüten firmalardan birisi olan Ekomark, dünyanın her yerinde faaliyet göstermektedir.

Doğal ürünlerin üretiminin ve tüketiminin artması için çalışan firma, uygun gördüğü firmaları sadece kendi bünyesinde barındırır. Beklenilen özellikleri karşılayan firmaların ürünlerinde Ekomark ibaresi bulunur. Bu ibarenin bulunduğu ürünlerin üretimi doğal yollar ile ve geri dönüştürülebilir şekilde yapılmıştır. Sizde bu ibareye sahip ürünlerden satın alarak, organik ürünlerin tüketimine destek olabilirsiniz.

Ekomark'ın çalışmaları

Ekomark dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren bir firmadır. Bu doğrultuda, Ekomark ibaresinin bulunduğu ürünler tamamen doğal yollar ile çevreye zara vermeden üretilmiştir ve üretilen ürünün paketlemeleri de dahil olmak üzere geri dönüştürülebilir şekildedir. Bu sayede ekolojik sistemin korunması amaçlanmıştır.

Ekolojik Sertifika

Ekolojik sertifika, üretimi gerçekleştirilen ürünün sadece beklenilen özellikleri karşılaması durumunda verilen bir sertifikadır. 2010 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından çıkarılmıştır. Beklenilen özellikler şu şekildedir;

  • Ham madde olarak kullanılacak ürünlerin organik tarım yöntemlerine uygun bir şekilde üretilmiş olması
  • Gıda ya da yem olarak kullanılan mayaların organik özellikleri karşılaması
  • Orman gibi doğal alanlardan organik tarım şartlarına uygun olarak ürün toplanması
  • Toplanan bu ürünlerin işlenmesinden, paketlenip etiketlenmesine, depolanmasından satış işlemine ve belgelendirilmesine kadar kontrol edilmesi, gibi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi