betgram kalebet

Slovenya'daki ahşap Donald Trump heykeli yakıldı

Slovenya'nın başkenti Ljubljana yakınlarında bulunan ABD Başkanı Trump'ın heykeli kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından ateşe verildi. Polis, heykeli ateşe verenleri bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Slovenya'daki ahşap Donald Trump heykeli yakıldı
Slovenya'daki ahşap Donald Trump heykeli yakıldı

Slovenya'nın başkenti Ljubljana yakınlarındaki Moravce'de bulunan ABD Başkanı Donald Trump'ın ahşap heykeli ateşe verildi.

HEYKEL ALAYCIYDI

Geçen yıl Tomaz Schlegl'in ABD'deki Özgürlük Heykeli'nden esinlenerek yaptığı ve yaklaşık 8 metre yüksekliğindeki alaycı Trump heykeli kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce yakıldı.

"HALKIN SANATSAL PROJELERE KARŞI OLDUĞUNUN BİR GÖSTERGESİDİR"

Moravce Belediye Başkanı Milan Balazic, heykelin aralıkta Selo köyünden Moravce'ye getirildiğini anımsatarak, "Polis, heykeli ateşe verenleri bulmak için çalışmalarını sürdürüyor. Heykelin kundaklanması, halkın sanatsal projelere karşı olduğunun bir göstergesidir" dedi.

YAPILDIĞI İLK YERDE DE ATEŞE VERİLMEK İSTENDİ

Trump'ın, mavi takım elbisesi ve kırmızı kravatıyla yumruğunu havaya kaldırmış vaziyette gösterildiği ahşap heykel, ilk olarak yapıldığı Selo'da da ateşe verilmek istenmiş ve bu nedenle Moravce'ye getirilmişti.

TRUMP'UN SLOVEN EŞİNİN DE HEYKELİ VAR

Sanatçı Schlegl, heykele dair açıklamasında, "Bütün popülistler gibi bu heykelin de iki yüzü var. Biri insancıl ve hoşgörülü, diğeri ise vampir" ifadesini kullanmıştı. Bu arada, Trump'ın Sloven eşi Melania'nın da ahşaptan bir heykeli, doğduğu köy olan Sevnica'da dikilmişti.

Kaynak: AA

Haber Videosu

: Slovenya'daki ahşap Donald Trump heykeli yakıldı
Slovenya'daki ahşap Donald Trump heykeli yakıldı - Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat