betgram kalebet

ABD üslerine yapılan saldırıların ardından Trump'tan İran'a yeni yaptırımlar

ABD Başkanı Donald Trump, Irak'taki üslere düzenlediği saldırıların ardından İran'a yeni ve daha ağır yaptırımlar getirdiklerini açıkladı.

ABD üslerine yapılan saldırıların ardından Trump'tan İran'a yeni yaptırımlar
ABD üslerine yapılan saldırıların ardından Trump'tan İran'a yeni yaptırımlar

Beyaz Saray'da düzenlenen bir etkinlikte konuşan ABD Başkanı Trump, İran'la yaşanan gerilime ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"OBAMA'NIN HATALARINA SON VERDİK"

ABD'nin İranlı General Kasım Süleymani'yi ortadan kaldırma gerekçelerinde haklı olduğunu savunan Trump, "O çok daha önce ortadan kaldırılmalıydı. Obama yönetiminin hatalarıyla İran rejimi finansal olarak güç kazandı ve bu paraları terörün finansmanında harcadı. Biz buna bir son verdik." diye konuştu.

"İRAN'A YENİ YAPTIRIMLAR GELİYOR"

İran'ın, Irak'taki 2 ABD üssüne yönelik füze saldırılarının karşılıksız kalmayacağını belirten Trump, "İran'a yaptırımları getirdik. Öncekiler ağır yaptırımlardı, şimdi bunlar ciddi şekilde daha da artırılıyor. Kısa süre önce bunları onayladım, Hazine Bakanlığı açıklayacak." yorumunu yaptı. Yeni yaptırımların kapsamına ilişkin yorum yapmaktan kaçınan Trump, açıklandığında herkesin bu yaptırımları göreceğini söyledi.

"NATO, ORTA DOĞU'DA DEVREYE GİRMELİ"

Öte yandan Trump, NATO'nun Orta Doğu'daki süreçlere daha fazla müdahil olmasını istediğini ve bu konuyla ilgili Genel Sekreter Jens Stoltenberg ile dün çok iyi bir görüşme yaptığını aktardı. "NATO Orta Doğu'da daha fazla devreye girmeli. Dünkü konuşmamızda Genel Sekreterin bundan heyecan duyduğunu da gördüm." ifadesini kullanan Trump, Orta Doğu'da görev yapacak NATO unsurları için "NATO-ME" (Orta Doğu/Middle East) şeklinde bir isim önerisi bile olduğunu kaydetti.

NATO'YA DÜN DE ÇAĞRI YAPMIŞTI

ABD Başkanı Trump, dün Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, İran'ın Irak'taki 2 ABD üssüne düzenlediği saldırılarda hiçbir Amerikan askerinin zarar görmediğini ve İran'ın artık durulduğunu açıklamıştı. Trump, aynı konuşmasında, Orta Doğu'daki sorunların çözümünün kolay olmadığını vurgulayarak, "NATO'nun bundan sonraki süreçte Orta Doğu'ya daha fazla müdahil olmasını isteyeceğim." ifadesini kullanmıştı.

Son dakika: Trump'tan İran'da düşen uçakla ilgili açıklama: İran uçağı kazara düşürmüş olabilirSon dakika: Trump'tan İran'da düşen uçakla ilgili açıklama: İran uçağı kazara düşürmüş olabilir İran'ın iki ABD üssüne füze saldırıları öncesi Beyaz Saray'da neler yaşandı? İşte dakika dakika o anlarİran'ın iki ABD üssüne füze saldırıları öncesi Beyaz Saray'da neler yaşandı? İşte dakika dakika o anlar Trump'ın savaş yetkilerini kısıtlamayı öngören tasarı Temsilciler Meclisi'ndeTrump'ın savaş yetkilerini kısıtlamayı öngören tasarı Temsilciler Meclisi'nde Donald Trump, Süleymani suikastıyla ilgili bu bilgiyi ilk kez açıkladıDonald Trump, Süleymani suikastıyla ilgili bu bilgiyi ilk kez açıkladı Balistik füze nedir? Balistik füze türleri nelerdir? Balistik füze menzili nedir?Balistik füze nedir? Balistik füze türleri nelerdir? Balistik füze menzili nedir? Katyuşa füzesi nedir? Katyuşa füzesi menzili ve katyuşa füzesi özellikleri nelerdir?Katyuşa füzesi nedir? Katyuşa füzesi menzili ve katyuşa füzesi özellikleri nelerdir? ABD'nin Erbil üssü ve Ayn el-Esad üssü nerede? İran'ın füze saldırısı yaptığı Erbil üssü nerede? İran'ın saldırı yaptığı Ayn el-Esad üssü nerede?ABD'nin Erbil üssü ve Ayn el-Esad üssü nerede? İran'ın füze saldırısı yaptığı Erbil üssü nerede? İran'ın saldırı yaptığı Ayn el-Esad üssü nerede? Kaynak: AA

Haber Videosu

: ABD üslerine yapılan saldırıların ardından Trump'tan İran'a yeni yaptırımlar
ABD üslerine yapılan saldırıların ardından Trump'tan İran'a yeni yaptırımlar - Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat