betgram kalebet

Memur Alımı İş İlanları

Devlet kadrolarında kariyer tanımlaması özel sektörden biraz daha farklıdır.

Memur Alımı İş İlanları
Memur Alımı İş İlanları Yeni Kalem

Devlet kadrolarında kariyer tanımlaması özel sektörden biraz daha farklıdır. Memurlar yürüttükleri hizmetlerin değerlendirilmesinde, “görev sistemi” adlı bir sistemle derecelendirilirler. Memurlar görevleri atanırlar ve atandıkları görevi yaparlar. Memur alımı yapıldıktan sonra liyakat sistemi gözetilerek sınıfı içinde yükselme hakkı belirlenmiş olur. Ayrıca memurlar bu sistemle bilgileri, zekâları ve karakterleriyle enerji-moral değerleri bakımından değerlendirilirler ve güven içinde böylece çalışırlar.

Memurluk Giriş Şartları

Devlet memuru olmak isteyenler, tüm özlük haklarıyla beraber yerleşik bir sistemin parçası olarak güven içinde çalışma arzusu taşımaktadır. Bu nedenle memur olmak onlar için önemlidir. Memur haberleri onların ilgi alanındadır. Öte yandan İŞKUR her zaman iş ilanları yayınlamaktadır ve memur alımı haberlerini takip eden adaylar kamupostasi.com ve İşkur İş ilanları sayfalarından eş zamanlı bilgi sahibi olabilmektedirler.

Memur haberleri, sitemizce kapsamlı bir şekilde sunulmaktadır. Kamu Postası içerisinde birkaç farklı kategoride personel alımları ile ilgili en güncel ve doğru haberlere ulaşabilirsiniz. İşkur ilanları bölümünde yer alan haber içeriklerinde, İşkur tarafından açılan toplu iş alımlarına yönelik en doğru haberlere ulaşabilirsiniz. Memur, poli ve bekçi alımı alanlarında açılmış olan kategoriler takip edilmesi gereken diğer bölümlerdir.

Türkiye’de memurlar Anayasa’daki düzenlemelere göre memurluğa giriş yaparlar. Bu maddelere göre üç ilke göze çarpmaktadır. Serbestlik ilkesi, eşitlik ilkesi ve görevin gerektirdiği niteliklere sahip olma ilkesidir. Ve memur olacak kişilerde aranan temel özellikler bunlardır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat