betgram kalebet

Son dakika: ABD, Irak'ın 'Askerlerinizi çekin' talebini reddetti

Son dakika: ABD, Irak'ın 'Askerlerinizi topraklarımızdan çekin' talebini reddetti. Washington Yönetimi, ülkedeki askerlerini çekmeyeceklerini belirten bir açıklama yayımladı.

Son dakika: ABD, Irak'ın 'Askerlerinizi çekin' talebini reddetti
Son dakika: ABD, Irak'ın 'Askerlerinizi çekin' talebini reddetti

Irak Başbakanı Adil Abdülmehdi'nin dün ABD'nin askerlerinin Irak'taki üslerden nasıl çekileceğini belirlemesi için bir delegasyon göndermesini talep etmesinin ardından Washington, ülkedeki askerlerini çekmeyeceklerini belirten bir açıklama yayımladı.

ABD, IRAK'TAN ÇEKİLMİYOR

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus'un imzasını taşıyan açıklamada "ABD'nin Orta Doğu'da iyilik için bir güç olduğu" iddia edilirken, ABD Irak'a heyet gönderirse bunun asker çekmek için değil, iki ülke arasındaki stratejik partnerliği tekrar güçlendirmek için olacağı ifade edildi.

Ortagus ayrıca dün bir NATO delegasyonunun savunma ittifakının Irak'taki güçlerini arttırmak için ABD Dışişleri Bakanlığı'nda olduğunu ifade etti. Açıklamada ABD'nin bölgedeki vatandaşlarını, Iraklıları ve koalisyon partnerlerini korumaya kendini adamış olduğu belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Dün Irak Başbakanlık ofisinden yapılan resmi açıklamaya göre Abdülmehdi, askerlerin ülkeden çıkarılması için bir "mekanizma formüle edilmesini" istediğini telefonda görüştüğü ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya bildirmişti.

Son dakika: Irak Başbakanlığı, Beyaz Saray'dan ABD askerlerinin çekilmesini istediSon dakika: Irak Başbakanlığı, Beyaz Saray'dan ABD askerlerinin çekilmesini istedi Son dakika: Irak Başbakanı Abdülmehdi, ABD ordusunun çekileceğine dair bir mektup aldıklarını açıkladıSon dakika: Irak Başbakanı Abdülmehdi, ABD ordusunun çekileceğine dair bir mektup aldıklarını açıkladı ABD Savunma Bakanı, Irak'tan çıkmayacaklarını duyurduABD Savunma Bakanı, Irak'tan çıkmayacaklarını duyurdu İran gerginliği sonrası Ortadoğu'daki ABD üslerinde saldırı alarmı!İran gerginliği sonrası Ortadoğu'daki ABD üslerinde saldırı alarmı!

Haber Videosu

: Son dakika: ABD, Irak'ın "Askerlerinizi çekin" talebini reddetti
Son dakika: ABD Irak'ın "Askerlerinizi çekin" talebini reddetti - Haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat