betgram kalebet

Umman'ın yeni Sultanı Heysem bin Tarık bin Teymur görevine başladı

Umman'da Sultan Kabus bin Said'in ölümünün ardından Umman Sultanı olan Heysem bin Tarık bin Teymur Al Said yemin ederek görevine başladı.

Umman'ın yeni Sultanı Heysem bin Tarık bin Teymur görevine başladı
Umman'ın yeni Sultanı Heysem bin Tarık bin Teymur görevine başladı

Sultan Kabus bin Said'in ölümünün ardından Umman Sultanı olan Heysem bin Tarık bin Teymur Al Said yemin ederek görevine başladı.

Sultan Kabus'un amcasının oğlu olan bin Tarık, Umman'daki Busaid hanedanının bir üyesi olarak 1954 yılında Umman'ın başkenti Muskat'ta dünyaya geldi. "Umman 2040" gelecek vizyonunun komite başkalığını yürüten bin Tarık, 2002 yılından bu yana Kültür ve Miras Bakanı olarak görev yaptı.

BİRÇOK GÖREVDE BULUNDU

Sultan Kabus'un farklı zamanlarda özel temsilciliğini yapan bin Tarık, Dışişleri Bakanlığında farklı görevler üstlendi.

Bin Tarık, 1983-1986 yıllarında Umman Futbol Federasyonu Başkanlığı ile ülkede 2010 yılında düzenlenen 2. Asya Plaj Oyunları organizasyon komitesine başkanlık yaptı.

4 ÇOCUĞU, 8 KARDEŞİ VAR

Dört çocuk babası olan yeni sultanın Talal, Esad, Kays, Şihab, Edhem, Faris, Kamile ve Emel adında 8 kardeşi bulunuyor.

Sultan Kabus'un vefatının ardından Umman Sultanlığı Milli Güvenlik Konseyi ve Sultan ailesi boş kalan makama kimin geleceğini belirlemek için bir araya gelerek Sultan Kabus'un tahta geçmesi için önerdiği Heysem bin Tarık'ı Umman Sultanı olarak atamıştı.

Umman Sultanı hayatını kaybetti, ülkede 3 gün ulusal yas ilan edildiUmman Sultanı hayatını kaybetti, ülkede 3 gün ulusal yas ilan edildi Eski Umman Sultanı Kabus kimdir? 79 yaşında ölen Sultan Kabus kimdir? Sultan Kabus hayatı ve biyografisi!Eski Umman Sultanı Kabus kimdir? 79 yaşında ölen Sultan Kabus kimdir? Sultan Kabus hayatı ve biyografisi! Heysem bin Tarık bin Teymur kimdir? Yeni Umman Sultanı Heysem bin Tarık bin Teymur kimdir? Heysem bin Tarık bin Teymur biyografi!Heysem bin Tarık bin Teymur kimdir? Yeni Umman Sultanı Heysem bin Tarık bin Teymur kimdir? Heysem bin Tarık bin Teymur biyografi! Kaynak: AA

Haber Videosu

: Umman'ın yeni Sultanı Heysem bin Tarık bin Teymur görevine başladı
Umman'ın yeni Sultanı Heysem bin Tarık bin Teymur görevine başladı - Haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat