betgram kalebet

Son dakika: Ukrayna Havayolları bundan sonra İran havasında uçmayacak

Son dakika: Ukrayna Uluslararası Havayolları'ndan yapılan açıklamada, uçuş rotalarının değiştirildiği ve şirket uçaklarının bundan böyle İran üzerinde uçmayacağı bildirildi.

Son dakika: Ukrayna Havayolları bundan sonra İran havasında uçmayacak
Son dakika: Ukrayna Havayolları bundan sonra İran havasında uçmayacak

İran'ın füze zannettiği için uçağını düşürdüğü Ukrayna'dan ilk hamle geldi. Ukrayna Uluslararası Havayolları, yaptığı açıklamada artık İran üzerinde uçuş yapılmayacağını duyurdu.

Ukrayna Uluslararası Havayolları'ndan yapılan açıklamada, İran'ın tam sorumluluk alması gerektiği vurgulanırken, İranlı yetkililerin havaalanını kapatması söylendi. Uçak ve havayolu hareket memuru arasında konuşarak iletişim kurulduğu da aktarıldı.

"BU ÇOCUKLAR BİZİM EN İYİ EKİBİMİZDİ"

Ukrayna Havayolları Genel Müdürü Yevgeniy Dıhne tarafından İran'da füzeyle düşürülen uçağa yönelik yapılan açıklamada, "Biz bir saniyeliğine bile olsa bizim ekibimizin teknik sebeplerden dolayı böyle trajediye sebep olabileceği ihtimalini düşünmedik. Bizimle bu konuda aynı fikirleri paylaşan ve paylaşmaya devam edenlere teşekkür ederiz. Bizim için bu çok önemli. Bu ekipteki çocuklar bizim en iyi ekibimizdi" dedi.

"ROKET OTOMATİK DEĞİL ELLE ATEŞLENDİ"

Ukrayna İstihbarat Servisi (SBU) Başkanı İvan Bakanov da konuya ilişkin açıklama yaparak, "Bu ateşlenen füzenin otomatik olarak değil, elle ateşlendiğini artık biliyoruz. Dün iki ihtimal üzerinde duruyorduk istihbarat ekibi olarak. Ya düşürülmüştü ya da bir terör saldırısına kurban gitmişti. Bugün artık roketle düşürüldüğünden eminiz" şeklinde konuştu.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ise İran'ın suçunu itiraf etmesi üzerine İran yönetimine çok yönlü bir soruşturmaya hazır olmaları gerektiğini ifade etmişti.

Son dakika: İran, Ukrayna yolcu uçağını füze zannettiği için düşürmüşSon dakika: İran, Ukrayna yolcu uçağını füze zannettiği için düşürmüş Ukrayna uçağını düşüren Devrim Muhafızları'nın komutanı General Hacızade konuştuUkrayna uçağını düşüren Devrim Muhafızları'nın komutanı General Hacızade konuştu Son dakika: İran, Ukrayna uçağının füze ile 'yanlışlıkla' düşürüldüğünü itiraf ettiSon dakika: İran, Ukrayna uçağının füze ile 'yanlışlıkla' düşürüldüğünü itiraf etti Son dakika: İran'ın uçağını 'yanlışlıkla' düşürdüğü Ukrayna'dan açıklama: Tazminat ve özür bekliyoruzSon dakika: İran'ın uçağını 'yanlışlıkla' düşürdüğü Ukrayna'dan açıklama: Tazminat ve özür bekliyoruz İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den "yanlışlıkla" düşürülen yolcu uçağıyla ilgili açıklama İran füzeyle düşürülen Ukrayna uçağının kara kutusunu Fransa'ya gönderiyorİran füzeyle düşürülen Ukrayna uçağının kara kutusunu Fransa'ya gönderiyor Katyuşa füzesi nedir? Katyuşa füzesi menzili ve katyuşa füzesi özellikleri nelerdir?Katyuşa füzesi nedir? Katyuşa füzesi menzili ve katyuşa füzesi özellikleri nelerdir? Balistik füze nedir? Balistik füze türleri nelerdir? Balistik füze menzili nedir?Balistik füze nedir? Balistik füze türleri nelerdir? Balistik füze menzili nedir? Cruise füzesi nedir? Cruise füzesi menzili ve Cruise füzesi özellikleri nelerdir? Seyir füzesi nedir?Cruise füzesi nedir? Cruise füzesi menzili ve Cruise füzesi özellikleri nelerdir? Seyir füzesi nedir?

Haber Videosu

: Son dakika: Ukrayna Havayolları bundan sonra İran havasında uçmayacak
Son dakika: Ukrayna Havayolları bundan sonra İran havasında uçmayacak - Ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat