betgram kalebet

Son dakika: Tahran'da uçakta hayatını kaybedenler için düzenlenen anma, hükümet karşıtı gösteriye dönüştü

Son dakika: İran'ın başkenti Tahran'da düşürülen uçakta hayatını kaybedenler için düzenlenen anma hükümet karşıtı gösteriye dönüştü. Göstericiler 'Bana fitneci deme, fitnecinin kendisi sensin' sloganları attı.

Son dakika: Tahran'da uçakta hayatını kaybedenler için düzenlenen anma, hükümet karşıtı gösteriye dönüştü
Son dakika: Tahran'da uçakta hayatını kaybedenler için düzenlenen anma, hükümet karşıtı gösteriye dönüştü

Başkent'teki Emir Kebir Üniversitesinin önünde İran'ın düşürdüğü Ukrayna Havayollarına ait yolcu uçağında hayatını kaybedenler için düzenlenen gösteride rejim karşıtı sloganlar atıldı.

"HAMANET İSTİFA" SLOGANLARI ATILDI

Toplanan kalabalık "Devrim Muhafızları utan, ülkeyi rahat bırak", "Diktatöre ölüm", "Yalancılar istifa", "Silahlı kuvvetler genel komutanı (Hameney) istifa", "Bana fitneci deme, fitnecinin kendisi sensin" sloganları attı.

GÖSTERİCİLERE SERT MÜDAHALE EDİLDİ

İran özel harekat polisleri, atılan sert sloganların ardından öfkeli kalabalığa müdahale etti. Polis gösteri yerine giden yolları kapattı ve vatandaşların o tarafa doğru gitmesine izin vermedi.

NE OLMUŞTU?

İran Dışişleri Bakanlığı ve İran Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 176 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasına "insani hata ile yanlışlıkla" ateşlenen bir roketin sebep olduğu belirtildi. İran Devrim Muhafızları Hava Kuvvetleri Komutanı General Emir Ali Hacızade de yaptığı açıklamada tüm sorumluluğu üzerine aldığını bildirdi.

İran'da Ukrayna uçağını düşüren füzeye ait yeni görüntüler ortaya çıktıİran'da Ukrayna uçağını düşüren füzeye ait yeni görüntüler ortaya çıktı Son dakika: İran, Ukrayna yolcu uçağını füze zannettiği için düşürmüşSon dakika: İran, Ukrayna yolcu uçağını füze zannettiği için düşürmüş Ukrayna uçağını düşüren Devrim Muhafızları'nın komutanı General Hacızade konuştuUkrayna uçağını düşüren Devrim Muhafızları'nın komutanı General Hacızade konuştu Son dakika: İran, Ukrayna uçağının füze ile 'yanlışlıkla' düşürüldüğünü itiraf ettiSon dakika: İran, Ukrayna uçağının füze ile 'yanlışlıkla' düşürüldüğünü itiraf etti Son dakika: İran'ın uçağını 'yanlışlıkla' düşürdüğü Ukrayna'dan açıklama: Tazminat ve özür bekliyoruzSon dakika: İran'ın uçağını 'yanlışlıkla' düşürdüğü Ukrayna'dan açıklama: Tazminat ve özür bekliyoruz İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den "yanlışlıkla" düşürülen yolcu uçağıyla ilgili açıklama İran füzeyle düşürülen Ukrayna uçağının kara kutusunu Fransa'ya gönderiyorİran füzeyle düşürülen Ukrayna uçağının kara kutusunu Fransa'ya gönderiyor Katyuşa füzesi nedir? Katyuşa füzesi menzili ve katyuşa füzesi özellikleri nelerdir?Katyuşa füzesi nedir? Katyuşa füzesi menzili ve katyuşa füzesi özellikleri nelerdir? Balistik füze nedir? Balistik füze türleri nelerdir? Balistik füze menzili nedir?Balistik füze nedir? Balistik füze türleri nelerdir? Balistik füze menzili nedir? Cruise füzesi nedir? Cruise füzesi menzili ve Cruise füzesi özellikleri nelerdir? Seyir füzesi nedir?Cruise füzesi nedir? Cruise füzesi menzili ve Cruise füzesi özellikleri nelerdir? Seyir füzesi nedir? Kaynak: AA

Haber Videosu

: Son dakika: Tahran'da uçakta hayatını kaybedenler için düzenlenen anma, hükümet karşıtı gösteriye dönüştü
Son dakika: Tahran'da uçakta hayatını kaybedenler için düzenlenen anma hükümet karşıtı gösteriye dönüştü - Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat