betgram kalebet

Prof. Dr. Naci Görür'den uyarılı deprem paylaşımı! Haritayı göstererek sıkıntı olduğuna dikkat çekti

Marmara Denizi'nde 4,7 büyüklüğünde deprem yaşandı. Depremin ardından uzmanlar tarafından açıklamalar yapılırken bir açıklama da Prof. Dr. Naci Görür tarafından yapıldı. Görür, haritalı yaptığı paylaşımına, 'Bu deprem büyük depremi beklediğimiz fayın üzerinde, onun için sıkıntılı. Bu fay üzerinde olan her deprem önemsenmelidir' notunu düştü.

Prof. Dr. Naci Görür'den uyarılı deprem paylaşımı! Haritayı göstererek sıkıntı olduğuna dikkat çekti
Prof. Dr. Naci Görür'den uyarılı deprem paylaşımı! Haritayı göstererek sıkıntı olduğuna dikkat çekti

Prof. Dr. Naci Görür, Silivri açıklarındaki depremin ardından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. 5.8'lik depremi hatırlatan Görür, "Bu deprem büyük depremi beklediğimiz fayın üzerinde. Onun için sıkıntılı. Bu fay üzerinde olan her deprem önemsenmelidir. Fayın kırılma eğilimini gösterir" ifadelerini kullandı.

DEPREM KORKUTTU

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesinin tespitine göre, saat 16.37'de merkez üssü Marmara Denizi Silivri açıkları olan 4,7 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildi. Deprem İstanbul ve çevre illerden de hissedilirken halk arasında korku ve paniğe neden oldu.

"DEPREMİN ÖNEMSENMESİ GEREKİR"

Depremin ardından vatandaşların en çok merak ettiği soru, "Bu sarsıntı beklenen büyük İstanbul depremini tetikler mi?" oldu. Deprem uzmanları da konuyla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaparken bir açıklama da Prof. Dr. Naci Görür tarafından yapıldı. Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, depremin önemsenmesi gerektiğini kaydetti. Görür şu ifadeleri kullandı:

"FAYIN KIRILMA EĞİLİMİ GÖSTERİR"

"Bugün olan 4,7 depremi haritada yerine göz kararı koydum. Bir önceki 5,8 depremine yakın veya biraz doğusunda. Bu deprem büyük depremi beklediğimiz fayın üzerinde. Onun için sıkıntılı. Bu fay üzerinde olan her deprem önemsenmelidir. Fayın kırılma eğilimini gösterir."

Son dakika: Marmara Bölgesi'nde korkutan deprem! İstanbul başta olmak üzere çevre illerde hissedildiSon dakika: Marmara Bölgesi'nde korkutan deprem! İstanbul başta olmak üzere çevre illerde hissedildi Marmara Denizi beşik gibi! Sabahtan bu yana 54 deprem olduMarmara Denizi beşik gibi! Sabahtan bu yana 54 deprem oldu Marmara'da meydana gelen 4,7 şiddetindeki depremden ilk görüntüler geldiMarmara'da meydana gelen 4,7 şiddetindeki depremden ilk görüntüler geldi İmamoğlu'ndan İstanbul'u sallayan depremle ilgili ilk açıklama: Olumsuz bir durum söz konusu değilİmamoğlu'ndan İstanbul'u sallayan depremle ilgili ilk açıklama: Olumsuz bir durum söz konusu değil Deprem sonrası AFAD'tan ilk açıklamalar: Olumsuz bir ihbar bulunmazken 4,7 şiddetindeki deprem, Şarköy'deki depremlerle farklı fay hatları üzerindeDeprem sonrası AFAD'tan ilk açıklamalar: Olumsuz bir ihbar bulunmazken 4,7 şiddetindeki deprem, Şarköy'deki depremlerle farklı fay hatları üzerinde Marmara'da meydana gelen 4,7 şiddetindeki depremden ilk görüntüler geldiMarmara'da meydana gelen 4,7 şiddetindeki depremden ilk görüntüler geldi

Haber Videosu

: Prof. Dr. Naci Görür'den uyarılı deprem paylaşımı! Haritayı göstererek sıkıntı olduğuna dikkat çekti
Prof. Dr. Naci Görür'den uyarılı deprem paylaşımı! Haritayı göstererek sıkıntı olduğuna dikkat çekti - Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat