betgram kalebet

Trump, İran'daki rejim karşıtlarına Farsça mesaj gönderdi

ABD Başkanı Donald Trump, İran'da düşürülen Ukrayna uçağı için düzenlenen anma programını protestoya dönüştüren göstericilere Farsça destek verdi.

Trump, İran'daki rejim karşıtlarına Farsça mesaj gönderdi
Trump, İran'daki rejim karşıtlarına Farsça mesaj gönderdi

Tahran'da geçtiğimiz günlerde düşürülen yolcu uçağında ölenler için düzenlenen anma, rejim karşıtı gösteriye dönüştü. Halk, "Diktatöre ölüm" diye sloganlar attı.

DESTEK VERDİ: TAKİP EDİYORUZ

Twitter hesabından yaptığı Farsça paylaşımda, "Benim yönetimim sizinle birlikte olmaya devam edecek" diyen Trump, protestoculara seslenerek, "İran'ın cesur ve acı çeken halkına: Başkanlığımın başından beri yanınızda durdum ve benim yönetimim sizinle birlikte olmaya devam edecek. Protestolarınızı yakından takip ediyoruz ve cesaretinizden ilham alıyoruz." ifadelerini kullandı.

"DÜNYA İZLİYOR"

Attığı ikinci twitte, İran hükümetinin, protestolar için insan hakları gruplarına izin vermesi gerektiğini belirten ABD Başkanı, "İran hükümeti, İran halkının devam eden protestoları ile ilgili insan hakları gruplarına, gerçekleri izlemeleri ve raporlamaları için izin vermelidir" değerlendirmesini yaptı.

"Barışçıl protestocuların katledildiği" başka bir olay veya internetin kapatılmasının söz konusu olmaması gerektiğini vurgulayan Trump, "Dünya izliyor." uyarısında bulundu. Trump, daha sonra her iki mesajın Farsçasını da paylaştı.

NE OLMUŞTU?

ABD tarafından Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin ardından misilleme yapan İran, Irak'taki ABD üslerini vurmuştu. Aynı gece İran'dan havalanan Ukrayna Hava Yolları'na ait bir yolcu uçağı İran tarafından ateşlenen bir füzeyle düşürülmüştü.

REJİM KARŞITI GÖSTERİYE DÖNÜŞTÜ

Kazada ölen 176 kişiyi anmak için düzenlenen anma programı, rejim karşıtı gösteriye dönüştü. "DİKTATÖRE ÖLÜM"

Toplanan kalabalık "Devrim Muhafızları utan, ülkeyi rahat bırak", "Diktatöre ölüm", "Yalancılar istifa", "Silahlı kuvvetler genel komutanı (Hameney) istifa", "Bana fitneci deme, fitnecinin kendisi sensin" sloganları attı.

İran'da hükümet karşıtı gösteriler büyüyor! İngiltere'nin İran Büyükelçisi gözaltına alındıİran'da hükümet karşıtı gösteriler büyüyor! İngiltere'nin İran Büyükelçisi gözaltına alındı İran'da Ukrayna uçağını düşüren füzeye ait yeni görüntüler ortaya çıktıİran'da Ukrayna uçağını düşüren füzeye ait yeni görüntüler ortaya çıktı Ukrayna uçağını düşüren Devrim Muhafızları'nın komutanı General Hacızade konuştuUkrayna uçağını düşüren Devrim Muhafızları'nın komutanı General Hacızade konuştu Kaynak: AA

Haber Videosu

: Trump, İran'daki rejim karşıtlarına Farsça mesaj gönderdi
Trump İran'daki rejim karşıtlarına Farsça mesaj gönderdi - Haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat