betgram kalebet

Kanal İstanbul güzergahında yer alan arsaların fiyatları yüzde 20 arttı

İktidar ve muhalefeti karşı karşıya getiren Kanal İstanbul projesinin rotasında yer alan Küçükçekmece Gölü ile Sazlıdere Barajı arasındaki alanda arsa fiyatları yüzde 20 yükseldi. Tapu sahipleri, projenin yapılmasını umut ediyor.

Kanal İstanbul güzergahında yer alan arsaların fiyatları yüzde 20 arttı
Kanal İstanbul güzergahında yer alan arsaların fiyatları yüzde 20 arttı

Kanal İstanbul projesinin yapılması kamuoyunda tartışılırken, bölgede arsa fiyatları yükselişe geçti. Projeyle birlikte arsa fiyatlarında yüzde 20 artış yaşandı. Arsa satın alan vatandaşlar ise Kanal İstanbul'un yapılmasını bekleyip ellerindeki arsaları satmak istemiyor.

Kanal İstanbul projesinin en önemli kısımlarından olan Küçükçekmece gölü ile Sazlıdere Barajı arasındaki güzergah yakınlarında arsa fiyatları yükselişe geçti. Başakşehir civarlarında tapu alan vatandaşlar ise Kanal İstanbul'un yapılmasını bekliyor. Güzergahın bazı yerlerinde gecekondu ve tapusu olmayan evler bulunuyor. Arsa satın alan vatandaşlar ise Kanal İstanbul Projesinin yapıldıktan sonra arsalarını satmayı bekliyor.

BAZI VATANDAŞLAR MANZARA SEYRETMEK İSTİYOR

Bazı vatandaşlar ise satın aldıkları arsalara ev yapıp Kanal İstanbul manzarası seyretmeyi istiyor. İstanbul için hayati öneme sahip olan Kanal İstanbul Projesinin yapılacağı olan Küçükçekmece gölü ile Sazlıdere Barajı arasındaki güzergah havadan görüntülendi. Küçükçekmece gölü bitimi ile Sazlıdere Barajı arasındaki yaklaşık 6 kilometre olan kısmı projenin en önemli kısımlarından. Kanalın geçeceği güzergahta tır garajları, gecekondular bulunurken bir çok alanda sazlıkların içerisinde yer alıyor.

"ARSA FİYATLARINDA YİNE YÜKSELME OLDU"

Başahşehir'de emlakçılık yapan Nevzat Otay, "30 yıldır bu civarda emlakçılık yapıyorum bölgede arsa fiyatlarında çok gelişme olduğunu görmedim. Kanal İstanbul projesi ortaya çıktı, arsalar bin lira ise bin 200 liraya çıktı. Kanal İstanbul projesi ilk çıktığı günlerde arsa fiyatları bir yükselme gösterdi ancak sonrasında düştü. Şu anda arsa fiyatlarında yine bir yükselme oldu. Çoğu vatandaş bütçesine göre yatırım amaçlı arsa alıyor daha imara açılmadığı için satılan yerler" şeklinde konuştu.

"YAPILAN KANALI BEN SEYRETMEK İSTİYORUM"

Ev yapmak için arsa almayı düşündüğünü ifade den Metin Çiftçi, "Bir arsa almak için emlakçıya geldim. Ailemle birlikte oturacağım bir ev yaptırmak için arsa lazım. Kanal İstanbul projesinin gerçekleşeceğine inanıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyoruz, ülkemiz için çok faydalı ve önemli bir proje. Bizim arsalarımız yabancılara verilirse bizim için kötü olur, yapılan kanalı ben seyretmek istiyorum. Vatandaşların elinde 100- 150 metrekarelik arsalar var eğer TOKİ buraya gelirse vatandaşların memnun ederek konut yapması gerekiyor" dedi.

Projenin toplam uzunluğu 40- 45 kilometre olması bekleniyor. İstanbul Boğazından geçen tankerlerin oluşturduğu riskin, proje sayesinde ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Bakan Turhan: Kanal İstanbul'dan yıllık 1 milyar dolar civarında gelir elde edeceğizBakan Turhan: Kanal İstanbul'dan yıllık 1 milyar dolar civarında gelir elde edeceğiz Kanal İstanbul'a tepki gösterenler el ele verip zincir oluşturduKanal İstanbul'a tepki gösterenler el ele verip zincir oluşturdu Kanal İstanbul için iş makineleri çalışmaya başladıKanal İstanbul için iş makineleri çalışmaya başladı Rus uzmanlar, Kanal İstanbul'u değerlendirdi: İkili ticaret hacmi artacakRus uzmanlar, Kanal İstanbul'u değerlendirdi: İkili ticaret hacmi artacak Erdoğan Kanal İstanbul konusunda gönlünde yatanı açıkladı: Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılmasını arzu ediyorumErdoğan Kanal İstanbul konusunda gönlünde yatanı açıkladı: Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılmasını arzu ediyorum Kanal İstanbul nedir? Kanal İstanbul Projesi ne zaman başlayacak? Kanal İstanbul nereye yapılacak? Kanal İstanbul güzergahı, Kanal İstanbul maliyeti!Kanal İstanbul nedir? Kanal İstanbul Projesi ne zaman başlayacak? Kanal İstanbul nereye yapılacak? Kanal İstanbul güzergahı, Kanal İstanbul maliyeti! Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Kanal İstanbul güzergahında yer alan arsaların fiyatları yüzde 20 arttı
Kanal İstanbul güzergahında yer alan arsaların fiyatları yüzde 20 arttı - Ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat