MHP'den, voleybol milli takımımızı hedef alan paylaşıma tepki: Bunu kabul edemeyiz

MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Düzce Kaynaşlı'nın MHP'li Belediye Başkanı Birol Şahin'in Filenin Sultanları'nı hedef alan 'teşhir' paylaşımına ilişkin soruşturma başlatıldığını duyurdu ve 'Bu paylaşımı kabul edemeyiz' ifadelerini kullandı.

MHP'den, voleybol milli takımımızı hedef alan paylaşıma tepki: Bunu kabul edemeyiz
MHP'den, voleybol milli takımımızı hedef alan paylaşıma tepki: Bunu kabul edemeyiz

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinin MHP'li Belediye Başkanı Birol Şahin, Almanya'yı 3-0 yenen ve Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı kazanan Filenin Sultanları hakkında bir paylaşımda bulundu. Şahin, "Kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo'ya gidiyoruz diye sevineceksin" ifadelerini kullanınca sosyal medyada büyük tepki çekti.

MHP, tepki çeken paylaşımda bulunan belediye başkanının savunmasını istedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Hürriyet gazetesinden Umut Erdem'in haberine göre, MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Birol Şahin hakkında soruşturma başlattıklarını kaydetti.

"GEREKEN NEYSE YAPACAĞIZ"

Böyle bir paylaşımı kabul etmelerinin kesinlikle mümkün olmayacağına dikkat çeken Durmaz, "Ay yıldızlı formayı en yukarıya çıkaran Filenin Sultanları'nı büyük bir gururla izliyoruz, başarılarıyla da gurur duyuyoruz. Genel Başkanımız da grup konuşmasında mili takımımızı tebrik etti. İl başkanımızla görüştüm, savunmasını istedik, gereken ne ise yapacağız" dedi.

NE OLMUŞTU?

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinin MHP'li Belediye Başkanı Birol Şahin, Almanya'yı 3-0 yenen ve Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı kazanan Filenin Sultanları hakkında bir paylaşımda bulunmuştu. Birol paylaşımında, "Allahu Teala'nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo'ya gidiyoruz diye sevineceksin. Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Müslüman kadın adap ve haya sahibidir. Yaptığı her işte Allah rızası gözetir. Dinimize göre kadınlar kendi aralarında spor yapabilirler. Erkekler huzurunda açık saçık olarak değil" ifadelerini kullanmıştı.

"İSLAM ÜLKESİNDEYİZ" DEMİŞTİ

Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar'ın haberine göre, telefonla ulaşılan başkan Şahin söz konusu paylaşımın kendisine ait olduğunu kabul ederek, "Bunu genel anlamda yazdım. Kamuoyu beni takip ediyor. Takipçimiz çok. Art niyet taşımıyoruz. Bizler İslam ülkesinde yaşıyoruz. Müslümanım diyenin uyması gereken kurallar vardır. Müslüman bir kişi öyle bir kıyafet giyip erkek huzuruna çıkamaz. Bu haram" dedi.

BAHÇELİ TEBRİK ETTİ

Öte yandan MHP Lideri Devlet Bahçeli, bugün yaptığı grup konuşmasında "Almanya'yı mağlup ederek Tokyo'da düzenlenecek olimpiyatlara katılmaya hak kazanan sporcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum" dedi.

MHP, Filenin Sultanları hakkında Birol Şahin'in tepki çeken açıklamasına savunma istediMHP, Filenin Sultanları hakkında Birol Şahin'in tepki çeken açıklamasına savunma istedi Birol Şahin kimdir? MHP'li Belediye Başkanı Birol Şahin kimdir? Birol Şahin biyografisi!Birol Şahin kimdir? MHP'li Belediye Başkanı Birol Şahin kimdir? Birol Şahin biyografisi!

Haber Videosu

: MHP'den, voleybol milli takımımızı hedef alan paylaşıma tepki: Bunu kabul edemeyiz
MHP'den voleybol milli takımımızı hedef alan paylaşıma tepki: Bunu kabul edemeyiz - Spor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat