Son Dakika: Elazığ'a zemin+3'ü geçmeyecek binalar yapılacak

Son dakika: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yıkılan binaların incelemesinin yapıldığı bölgede yaptığı açıklamada, 'Elazığ'a zemin+3'ü geçmeyecek binalar yapılacak. Vatandaşlara kira ve taşınma yardımı verilecek' ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Elazığ'a zemin+3'ü geçmeyecek binalar yapılacak
Son Dakika: Elazığ'a zemin+3'ü geçmeyecek binalar yapılacak

Elazığ'da meydana gelen 6,8'lik deprem, 35 vatandaşımızın hayatına mal olurken bin 700'ü aşkın vatandaşımızın da yaralanmasına sebep oldu. Depremle ilgili arama kurtarma çalışmaları devam ederken Murat Kurum, yıkılan binaların incelendiği alandan çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Kurum, "Elazığ'a zemin+3'ü geçmeyecek binalar yapılacak. Vatandaşlara kira ve taşınma yardımı verilecek" ifadelerini kullandı.

"YENİ KONUTLAR YAPILACAK"

Kurum, "Enkaz kaldırma çalışmalarımız sona erdi. Arama kurtarma sonuçlandı. Enkaz kaldırma çalışmalarımız devam ederken AFAD sahada olacak. Bakanlığımızın tüm ekipleri riskli görülen binaların tespitini yapıyorlar. Riskli gördüğümüz ne kadar bina varsa yıkımlarını gerçekleştireceğiz. Yerine yeni sağlam konutlar yapacağız" dedi.

"ZEMİN+3'Ü GEÇMEYECEK BİNALAR YAPILACAK"

Yeni yapılacak konutların müjdesini veren Kurum, "Yeni bir rezerv alanda, Elazığımıza uygun, zemin+3'ü geçmeyecek güzel bir proje gerçekleştireceğiz. Burada 1400 konutluk yerimizin projelendirme çalışmalarını yapıyoruz. Mustafapaşa'da 500 konutluk bir bölgenin hasar tespit çalışmalarını yapacağız. Vatandaşlarımıza da bu süreçte hem kira hem de taşınma yardımı yapacağız. Onların mağduriyetlerini en aza indireceğiz" şeklinde konuştu.

Anne ve 2,5 yaşındaki çocuğunun enkazdan kurtarılma anı jandarma kamerasına yansıdıAnne ve 2,5 yaşındaki çocuğunun enkazdan kurtarılma anı jandarma kamerasına yansıdı Son dakika: Süleyman Soylu: AFAD yönlendirmeden kimse Malatya ve Elazığ'a bir şey göndermesinSon dakika: Süleyman Soylu: AFAD yönlendirmeden kimse Malatya ve Elazığ'a bir şey göndermesin Deprem bölgesinde hastanelerde tedavi görenlerin sayısı 104'e düştüDeprem bölgesinde hastanelerde tedavi görenlerin sayısı 104'e düştü MHP Ordu Milletvekili Enginyurt'tan Berna Laçin'ne tepki: Ülke yasta, Berna Laçin oynaştaMHP Ordu Milletvekili Enginyurt'tan Berna Laçin'ne tepki: Ülke yasta, Berna Laçin oynaşta Acun Ilıcalı çağrılara kulak verdi! Sosyal medya hesabından saat verip duyurduAcun Ilıcalı çağrılara kulak verdi! Sosyal medya hesabından saat verip duyurdu Elazığlı depremzede herkesin aksine kendine sitem etti: O kadar parayı mezara mı götüreceğiz? Bize her şey müstahakElazığlı depremzede herkesin aksine kendine sitem etti: O kadar parayı mezara mı götüreceğiz? Bize her şey müstahak Vatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansınVatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansın Çeyizinden çıkardığı yorganı depremzedeler için gönderdiÇeyizinden çıkardığı yorganı depremzedeler için gönderdi Cedi Osman, Elazığ'daki depremzedeler için düzenlenen kampanyada 385 bin TL toplandığını açıkladıCedi Osman, Elazığ'daki depremzedeler için düzenlenen kampanyada 385 bin TL toplandığını açıkladı

Haber Videosu

: Elazığ'a zemin+3'ü geçmeyecek binalar yapılacak
Son Dakika: Elazığ'a zemin+3'ü geçmeyecek binalar yapılacak - Ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi