Yüsra bebeği kurtaran itfaiyeci o anları gözyaşları içinde anlattı: Babası bir kahramandı

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğünde depremde enkaz altında kalan 2.5 yaşındaki Yüsra ile annesi 4 saat arayla kurtarıldı. Yüsra bebeği kurtardığı anları gözyaşları içinde anlatan kahraman itfaiyeci, 'Yüsra'nın babası bir kalkan vazifesi görmüş. Bu bir kahramanlıktır' dedi.

Yüsra bebeği kurtaran itfaiyeci o anları gözyaşları içinde anlattı: Babası bir kahramandı
Yüsra bebeği kurtaran itfaiyeci o anları gözyaşları içinde anlattı: Babası bir kahramandı

Elazığ'daki depremde Mustafa Paşa Mahallesi'nde yıkılan binanın enkazından yükselen kadın sesi üzerine harekete geçen jandarma ekiplerinin çalışması sonucu 2,5 yaşındaki Yüsra 24 saat sonra kurtarıldı. Yüsra'yı kurtaran ekipte yer alan kahraman itfaiyeci Yüsra'nın babasının ailesine kalkan olduğunu söyledi.

YÜSRA'NIN KARDEŞİ İLE BABASI KURTARILAMADI

Elazığ'da 6,8'lik depremde enkaz altında kalan 2,5 yaşındaki Yüsra ile annesi 4 saat arayla sağ olarak kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan anne-kız tedavi altına alındı. Yüsra'nın kardeşi ile babası ise kurtarılamadı.

Yüsra ve annesini kurtaran ekipte bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekibinden Ali Güneş, kurtarılma anlarını anlattı. Kahraman itfaiyeci şu ifadeleri kullandı:

"SEN DE ANNENLE BERABER OYUN OYNAYACAKSIN' DEDİM"

İlk annesinin sesini duyduğumuzda, 3 alt kata inmiştik...Yüsra'nın ilk sesini duyduğumuzda anne diye ağlıyordu. Bütün ekip elinden geleni yaptı. Yüsra ve annesini sağ salim yukarı çıkarttık. Yukarı çıkardığımızda Yüsra bebek bir ara çok panikti. Ağlıyordu, Eli yüzü toprak içindeydi. Elini tuttum, Yüsra beni dinle "benim de senin gibi kızım var dedim, onunla beraber oyun oynuyoruz. Sen de annenle beraber oyun oynayacaksın dedim" Bir anda sesini kesti 'annemi istiyorum ' dedi.

"BABASI, YÜSRA'YA VE ANNESİNE KALKAN OLMUŞ"

Yüsra'nın hemen üstünde annesi vardı. Annesinin hemen üstünde babası vardı. Babasının öldüğü bilgisini edindik. Bu tarz durumlarda genelde hep beraber toplu bir kaçış olur. Bu toplu kaçış esnasında evde bazen anne bazen baba, bazen de kardeş lider rolü üstlenir. Burada lider rolünü baba üstlenmiş onu görüyoruz. Baba annesinin ve çocuklarının üzerindeydi" dedi.

YÜSRA'NIN BABASI BİR KAHRAMANDI

O anı anlatırken gözleri dolan itfaiyeci "Bazen biz burada bazı malzemelerle bir şeyler yapıyoruz. Oradaki baba da bir kahramandı. Bir kalkan vazifesi görmüş. onların hayatta kalmasına vesile olmuş. Bu bir kahramanlıktır. Yüsra'nın babasını unutmayacağım" dedi.

Anne ve 2,5 yaşındaki çocuğunun enkazdan kurtarılma anı jandarma kamerasına yansıdıAnne ve 2,5 yaşındaki çocuğunun enkazdan kurtarılma anı jandarma kamerasına yansıdı Son dakika: Süleyman Soylu: AFAD yönlendirmeden kimse Malatya ve Elazığ'a bir şey göndermesinSon dakika: Süleyman Soylu: AFAD yönlendirmeden kimse Malatya ve Elazığ'a bir şey göndermesin Deprem bölgesinde hastanelerde tedavi görenlerin sayısı 104'e düştüDeprem bölgesinde hastanelerde tedavi görenlerin sayısı 104'e düştü MHP Ordu Milletvekili Enginyurt'tan Berna Laçin'ne tepki: Ülke yasta, Berna Laçin oynaştaMHP Ordu Milletvekili Enginyurt'tan Berna Laçin'ne tepki: Ülke yasta, Berna Laçin oynaşta Acun Ilıcalı çağrılara kulak verdi! Sosyal medya hesabından saat verip duyurduAcun Ilıcalı çağrılara kulak verdi! Sosyal medya hesabından saat verip duyurdu Elazığlı depremzede herkesin aksine kendine sitem etti: O kadar parayı mezara mı götüreceğiz? Bize her şey müstahakElazığlı depremzede herkesin aksine kendine sitem etti: O kadar parayı mezara mı götüreceğiz? Bize her şey müstahak Vatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansınVatandaş, deprem bölgesine gelen İmamoğlu'na çağrıda bulundu: Müteahhitler tutuklansın Çeyizinden çıkardığı yorganı depremzedeler için gönderdiÇeyizinden çıkardığı yorganı depremzedeler için gönderdi Cedi Osman, Elazığ'daki depremzedeler için düzenlenen kampanyada 385 bin TL toplandığını açıkladıCedi Osman, Elazığ'daki depremzedeler için düzenlenen kampanyada 385 bin TL toplandığını açıkladı

Haber Videosu

: Yüsra bebeği kurtaran itfaiyeci o anları gözyaşları içinde anlattı: Babası bir kahramandı
Yüsra bebeği kurtaran itfaiyeci o anları gözyaşları içinde anlattı: Babası bir kahramandı - Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi