İBB deprem anında toplanma ve geçici barınma alanlarını açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, olası bir deprem anında, 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da 7,5 şiddetinde bir deprem beklediklerini açıklamıştı.

İBB deprem anında toplanma ve geçici barınma alanlarını açıkladı
İBB deprem anında toplanma ve geçici barınma alanlarını açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 39 ilçenin toplanma ve geçici barınma alanlarını belirledi. İBB'den yapılan açıklamaya göre, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, alanların seçiminde Karar Destek Modeli'ni uyguladı.

YENİ BİR MODEL ORTAYA KONULDU

Uygulanan modelde, toplanma alanı seçim kriterleri saptandı, puanlama yöntemi uygulandı ve AFAD, AKOM, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile ilgili birçok kurumun içinde yer aldığı bilimsel altlıklara dayalı olacak şekilde bir model ortaya konuldu.

Model; mülkiyet, büyüklük, ulaşım ve erişilebilirlik, konum ve çevresel ilişkiler, kullanılabilirlik ve çok fonksiyonluluk ile altyapı ve doğal yapı gibi kriterlerden oluştu.

İBB'NİN SİTESİNDEN ULAŞILABİLİR

Kriterler üzerinden puanlama yapılarak tespit edilen toplanma ve geçici barınma alanlarına, sehirharitasi.ibb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

SOYLU, 7.5 ŞİDDETİNDE DEPREM BEKLEDİKLERİNİ AÇIKLAMIŞTI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da gerçekleşmesi beklenen depremle ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, ''Her çalışma grubunun kendine ait yöneticisi ve ilgili birimleri mevcuttur. Hem bunları tekrar gözden geçirmek hem de İstanbul'daki hangi grubun ne çalışmayı ne şekilde yaptığını incelemek için şuna kadar değerlendiriyoruz. Deprem oldu Topkapı Sarayı'ndaki bütün hazinelerin nasıl korunacağından tutun vatandaşlarımızın toplanma yerlerindeki ihtiyaçlarına kadar çok kompleks bir çalışma bu. İstanbul'da 7,5'lik bir deprem bekliyoruz. Beklenen olası deprem 7,5. Depremin olası senaryosunu ciddi biçimde çalışıyoruz'' ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Soylu canlı yayında açıkladı: İstanbul'da 7,5 şiddetinde bir deprem bekliyoruzBakan Soylu canlı yayında açıkladı: İstanbul'da 7,5 şiddetinde bir deprem bekliyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşlık müjdesini verdiği Suriyeli Mahmud, duygularını anlattıCumhurbaşkanı Erdoğan'ın vatandaşlık müjdesini verdiği Suriyeli Mahmud, duygularını anlattı AFAD ekipleri zamanla yarıştı! 12 yaşındaki Mustafa Emir'in kurtarılma anına ait yeni görüntüler ortaya çıktıAFAD ekipleri zamanla yarıştı! 12 yaşındaki Mustafa Emir'in kurtarılma anına ait yeni görüntüler ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk milleti birlik olduğunda neleri başarabileceğini bir kez daha göstermiştirCumhurbaşkanı Erdoğan: Türk milleti birlik olduğunda neleri başarabileceğini bir kez daha göstermiştir Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: KOSGEB borçlarını erteliyoruzSon Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: KOSGEB borçlarını erteliyoruz Soylu, HDP'li Ergani Belediyesi'nin yardımlarının neden kabul edilmediğini açıkladıSoylu, HDP'li Ergani Belediyesi'nin yardımlarının neden kabul edilmediğini açıkladı Depremde ölenler şehit midir? Kimler şehit sayılır?Depremde ölenler şehit midir? Kimler şehit sayılır? Kaynak: AA

Haber Videosu

: İBB deprem anında toplanma ve geçici barınma alanlarını açıkladı
İBB deprem anında toplanma ve geçici barınma alanlarını açıkladı - Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat