Endonezya'da, Vuhan'dan tahliye edilen yolcuların üzerine dezenfektan sıkıldı

Endonezya, Vuhan'da yaşayan vatandaşlarını koronavirüs tehdidi nedeniyle tahliye etti. Sağlık ekipleri, havalimanına getirilen Endonezya vatandaşlarının üzerine dezenfektan sıvı sıktı. O anlar ise saniye saniye amatör kameralarca kaydedildi.

Endonezya'da, Vuhan'dan tahliye edilen yolcuların üzerine dezenfektan sıkıldı
Endonezya'da, Vuhan'dan tahliye edilen yolcuların üzerine dezenfektan sıkıldı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs (2019-nCoV) nedeniyle vatandaşlarını tahliye eden ülkeler arasına Türkiye ile birlikte, Bangladeş ve Endonezya da katıldı.

ÜZERLERİNE DEZENFEKTAN SIVI SIKILDI

Vuhan'dan Batam kentindeki Hang Nadim Havalimanı'na getirilen Endonezya vatandaşlarını karşılayan sağlık ekipleri, vatandaşlar uçaktan inerken üzerlerine dezenfektan sıvı sıktı. O anlar ise saniye saniye amatör kameralara yansıdı.

14 GÜN GÖZLEM ALTINDA TUTULACAKLAR

Vuhan'dan getirilen Endonezya vatandaşlarının 14 gün gözlem altında tutulacağı ve koronavirüs taşımadıklarından emin olmak için gerekli testlerin yapılacağı belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Yeni tip koronavirüs, ilk olarak Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık'ta tespit edilmişti. Vuhan Belediyesi Sağlık Komisyonu, 31 Aralık'ta kentteki Huanan Deniz Ürünleri Pazarı ile teması bulunan 27 kişide daha "gizemli" hastalığın görüldüğünü açıklamış ve pazarı kapatmıştı.

Ülkede yeni tip koronavirüse yönelik yürütülen bilimsel çalışmalarda virüsün genetik dizininin Çin'e özgü yarasa ve yılan türlerinden kaynaklandığına dair ilk sonuçlar elde edilmiş, daha sonra salgın sona erinceye kadar ülkede yabani hayvan ticareti yasaklanmıştı.

SARS'I GEÇMESİ BEKLENİYOR

Virüsün kısa sürede Vuhan'dan diğer kent ve eyaletlere sıçraması nedeniyle 22 Ocak'tan bu yana başta Vuhan olmak üzere Hubey eyaletine bağlı irili ufaklı 17 kentte toplu ulaşım durdurulmuştu.

Hızlı yayılma özelliği giderek güçlenen koronavirüs, Çin'de 2002-2003 yıllarında 5 bin 327 kişiye buluşan şiddetli akut solunum yolu sendromunun (SARS) vaka sayısını geçmiş durumda. Koronavirüsün, Çin'deki vakası sayısının, SARS'ın 2003'te dünya genelinde neden olduğu 8 bin vaka sayısını da geçmesi bekleniyor.

Koronavirüs hızla yayılıyor! Çin, virüsün önünü kesmek için drone'larla uyarılarda bulunuyorKoronavirüs hızla yayılıyor! Çin, virüsün önünü kesmek için drone'larla uyarılarda bulunuyor Vuhan'daki Türk yolcular geldi! İşte ilk görüntülerVuhan'daki Türk yolcular geldi! İşte ilk görüntüler Katar, koronavirüs sebebiyle Çin'e uçuşları süresiz olarak durdurduKatar, koronavirüs sebebiyle Çin'e uçuşları süresiz olarak durdurdu İstanbul'da toplu taşıma araçlarında maske kullananların sayısı her geçen gün artıyorİstanbul'da toplu taşıma araçlarında maske kullananların sayısı her geçen gün artıyor Ünlü YouTuber, koronavirüsü inceleyerek video çekmek için Çin'e gittiÜnlü YouTuber, koronavirüsü inceleyerek video çekmek için Çin'e gitti Koronavirüs nedeniyle Çin'den getirilen vatandaşların götürüleceği hastane belli olduKoronavirüs nedeniyle Çin'den getirilen vatandaşların götürüleceği hastane belli oldu Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Endonezya'da, Vuhan'dan tahliye edilen yolcuların üzerine dezenfektan sıkıldı
Endonezya'da Vuhan'dan tahliye edilen yolcuların üzerine dezenfektan sıkıldı - Haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı'nın 6'ıncı gününde 550 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'nın karşı çıktığı Barış Pınarı Harekatı'na sosyalist Venezüella destek verdi