Son dakika: İmamoğlu'ndan ulaşım zammıyla ilgili bir açıklama daha: Vatandaş tepkisinde haklı

Son dakika: İstanbul'da toplu ulaşıma yapılan %35'lik zamla ilgili konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, 'Vatandaş tepki göstermekte haklı ancak maliyetlerin çok altında bir zam yaptık' dedi.

Son dakika: İmamoğlu'ndan ulaşım zammıyla ilgili bir açıklama daha: Vatandaş tepkisinde haklı
Son dakika: İmamoğlu'ndan ulaşım zammıyla ilgili bir açıklama daha: Vatandaş tepkisinde haklı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 7. Uluslararası CNR Kitap Fuarı'nın açılış programına katıldı. Fuar çıkışında gazetecilerin ulaşım zammıyla ilgili sorusunu yanıtlayan İmamoğlu, vatandaşın tepki göstermekte haklı olduğunu belirterek, "İnanın maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim" dedi.

Vatandaşların zam tepkisi konusunda sonuna kadar haklı olduğunu vurgulayan İmamoğlu, şunları söyledi:

*Vatandaşların zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok. Bu hakkı. Çünkü, bugün Türkiye'de yaşamanın, yaşam koşullarının, ekonomik zorlukların farkındayız.

*Bunu biliyoruz. 3 yıldır; 2017'nin Mayıs ayından beri zam yapmayan bir İstanbul ulaşımı var. Otobüslerimiz 3 yıldır zam yapmıyor. Ama Türkiye'deki bu zam fırtınasına bizim dayanma şansımız yok.

*Yani yakıt zammını, o tarihten bu tarihe vatandaşlarımız biliyor. Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. Bizi şu an yaptığımız; hizmetimizi sürdürebilme çabası.

"BUNDAN ÖNCEKİ ZAMLARIN ISKALANMASINA GÜLÜYORUM"

*Ama vatandaşımızın yanında olma konusundaki çabamızdan ötürü de inanın maliyetlerin çok çok altında kalan bir zam yaptık diyebilirim. Yoksa, bugünkü ekonomik koşullarda vatandaşımız haklı.

*Trajikomik ifadelerde bulunan bazı siyasilere de gülümsüyorum. Çünkü niye gülümsüyorum? Sanki Ekrem İmamoğlu'nun zam yaptığı bir husus üzerinden, daha önceki zamları ıskalamaları ve bunun üzerinden siyaset yapmalarına üzülüyorum. Biraz da gülümsüyorum açıkçası. Ama halkımız, her yapılan zamma tepki göstermekte haklı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul'da Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından toplu ulaşım ücretlerine yüzde 35 zam kararı alınmıştı. Özel halk otobüsü, İETT, metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2,60 liradan 3,50 liraya yükselmişti. Yeni tarife 10 Şubat Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak.

İBB Başkanı İmamoğlu, toplu ulaşıma %35 zam yapıldıktan sonra 'indirimli ulaşım' videosunu sildiİBB Başkanı İmamoğlu, toplu ulaşıma %35 zam yapıldıktan sonra 'indirimli ulaşım' videosunu sildi Fatih Portakal, ulaşım zammından dolayı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdiFatih Portakal, ulaşım zammından dolayı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi Ekrem İmamoğlu ulaşım zammıyla ilgili konuştu: Zam hizmetin sürdürülmesi adına yapılmıştırEkrem İmamoğlu ulaşım zammıyla ilgili konuştu: Zam hizmetin sürdürülmesi adına yapılmıştır Son Dakika: İstanbul'da ulaşıma yüzde 35 zam! 10 Şubat'tan itibaren geçerli olacakSon Dakika: İstanbul'da ulaşıma yüzde 35 zam! 10 Şubat'tan itibaren geçerli olacak Belediyeden zimmetine para geçiren muhasebeci 1 milyon TL değerinde villa almışBelediyeden zimmetine para geçiren muhasebeci 1 milyon TL değerinde villa almış

Haber Videosu

: Son dakika: İmamoğlu'ndan ulaşım zammıyla ilgili bir açıklama daha: Vatandaş tepkisinde haklı
Son dakika: İmamoğlu'ndan ulaşım zammıyla ilgili bir açıklama daha: Vatandaş tepkisinde haklı - Ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat