Koronavirüsün ilk olarak tespit edildiği Vuhan kenti havadan görüntülendi

Çin'deki koronavirüs salgınının yayıldığı kent olan Vuhan, drone kameralarla havadan görüntülendi. Dev gökdelenlerin olduğu kentte sokakların bomboş olması ise dikkat çekti.

Koronavirüsün ilk olarak tespit edildiği Vuhan kenti havadan görüntülendi
Koronavirüsün ilk olarak tespit edildiği Vuhan kenti havadan görüntülendi

Çin'de her geçen gün etkisini artıran yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınında Ulusal Sağlık Komisyonu'ndan (NHC) yapılan açıklamaya göre, can kaybı 637'ye, virüsten etkilenen sayısı 31 bin 161'e yükseldi. Virüsün ilk olarak tespit edildiği Hubey eyaletine bağlı Vuhan kenti havadan görüntülendi.

Kent görüntülerinde dev gökdelenler arasındaki sokakların bomboş olması ise korku filmlerini andıran görüntüler ortaya koydu. Vuhan nüfusunun yapılan son sayımlara göre 11 milyon olduğunu belirtmekte fayda var.

BİR ABD'Lİ KORONAVİRÜS SEBEBİYLE CAN VERDİ

Öte yandan koronavirüs can almaya devam ediyor. Son olarak ABD'nin Pekin Büyükelçiliği, 60 yaşındaki Amerikan vatandaşının koronavirüs teşhisiyle müşahede altında tutulduğu hastanede yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Salgın nedeniyle ilk kez bir ABD vatandaşı hayatını kaybederken yeni tip koronavirüs ABD sınırlarında ise şimdiye dek 12 kişide görüldü.

FRANSA'DA 11 VAKA

Koronavirüsün etkisini gösterdiği bir diğer ülke Fransa oldu. Fransa Sağlık Bakanı Agnes Buzyn, yaptığı açıklamada, ülkede 5 kişide daha koronavirüs tespit edildiğini belirtti.

Hastalardan birinin çocuk olduğunu ifade eden Buzyn, koronavirüse yakalananlardan birinin İngiliz vatandaşı olduğunu, Singapur'dan 24 Ocak'ta ülkeye geldiğini ve diğer kişilere bulaştırdığını söyledi.

Daha önce yapılan açıklamalarda ülkede 6 kişide koronavirüs görüldüğü belirtilmişti.

İşte kentten korku filmlerini aratmayan fotoğraflar:

Kaynak: AA

Haber Videosu

: Koronavirüsün ilk olarak tespit edildiği Vuhan kenti havadan görüntülendi
Koronavirüsün ilk olarak tespit edildiği Vuhan kenti havadan görüntülendi - Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500