Jackie Chan, koronavirüse panzehir bulanlara büyük ödül verecek

Jackie Chan, dünya üzerinde büyük korkuya neden olan koronavirüse karşı panzehir geliştiren kişi ya da kişilere 1 milyon yuan yaklaşık 143 bin dolar ödül vereceğini açıkladı.

Jackie Chan, koronavirüse panzehir bulanlara büyük ödül verecek
Jackie Chan, koronavirüse panzehir bulanlara büyük ödül verecek

Aksiyon filmlerinin popüler oyuncusu Jackie Chan, Weibo isimli sosyal ağ üzerinden yaptığı açıklamada, Çin'in Wuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüsü salgınına karşı tedavinin bulunması için mümkün olan her şeyi yapmaya hazır olduğunu ifade ederek, tedaviyi bulana 1 milyon yuan ödül vereceğini duyurdu.

"VATANDAŞLARIMIN ÖLÜMLE SAVAŞTIKLARINI GÖRMEK İSTEMİYORUM"

Chan açıklamasında, "Hangi kişinin ya da kurumun panzehiri geliştirdiği önemli değil. Eğer başarılı olurlarsa kendilerine 1 milyon yuan vererek teşekkür etmek istiyorum. Bu parayla ilgili değil. Daha önce tıklım tıklım olan sokakları boş görmek istemiyorum. Vatandaşlarımın hayattan zevk almaları gerektiği anlarda ölümle savaştıklarını görmek istemiyorum" ifadelerini kullandı.

"UMARIM BİR PANZEHİR BULUNUR"

Chan'in bu girişimi dünyanın hemen her yerinden büyük övgü alırken, Chan daha sonra yaptığı açıklamada ise, "Bilim ve teknoloji virüsün üstesinden gelmenin anahtarıdır. Bence birçok insan benimle aynı düşünceye sahip. Umarım en kısa sürede bir panzehir bulunur" dedi.

FİLMİ GÖSTERİME GİREMEDİ

Öte yandan, Jackie Chan'ın son filmi Vanguard, koronavirüsünün yayılmasını önlemek için alınan tedbirler kapsamında sinemaların kapatılması nedeniyle vizyona çıkamadı.

NE OLMUŞTU?

Çin'de yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgınında can kaybı 812'e, virüsten etkilenenlerin sayısı 37 bin 198'e yükseldi.

Ulusal Sağlık Komisyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, ülke genelinde etkisini giderek artıran ve yeni ismi "yeni koronavirüs zatürresi" (NCP) olarak duyurulan salgın nedeniyle yaşanan can kaybı 812'ye ulaşırken, virüsten etkilenenlerin sayısı 6 bin 188'inin durumu ciddi olmak üzere 37 bin 198'e çıktı.

Diğer yandan virüs bulaştığı durumu şüpheli olan kişilerin sayısı 28 bin 942'ye çıkarken, koronavirüs taşıyan kişilerle temasa geçtikleri gerekçesiyle müşahade alnına alınanların sayısı 188 bin183'e yükseldi.

Çin ana karasının dışında vaka sayısı Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde 26, Makau Özel İdari Bölgesi'nde 10 olarak kaydedildi.

Çin'in Wuhan şehrinden ürküten koronavirüs görüntüsü: Kocam ölüyor, birisi lütfen bana yardım etsinÇin'in Wuhan şehrinden ürküten koronavirüs görüntüsü: Kocam ölüyor, birisi lütfen bana yardım etsin İngiliz bilim insanı: Koronavirüste gerçek ölü sayısının açıklanması çok zorİngiliz bilim insanı: Koronavirüste gerçek ölü sayısının açıklanması çok zor Çin koronavirüsün yeni ismini açıkladı: Yeni koronavirüs zatürresiÇin koronavirüsün yeni ismini açıkladı: Yeni koronavirüs zatürresi Çin'de koronavirüsten ölenlerin sayısı SARS salgınında ölenlerin sayısını geçtiÇin'de koronavirüsten ölenlerin sayısı SARS salgınında ölenlerin sayısını geçti Çin'de yeni koronavirüs salgınından ölenlerin sayısı 812'ye çıktıÇin'de yeni koronavirüs salgınından ölenlerin sayısı 812'ye çıktı Çin İstanbul Başkonsolosu Wei'den koronavirüs açıklaması: Asıl dikkat etmemiz gereken, panik ve rivayetler virüsten daha korkunçÇin İstanbul Başkonsolosu Wei'den koronavirüs açıklaması: Asıl dikkat etmemiz gereken, panik ve rivayetler virüsten daha korkunç Koronavirüsten korunmanın yolları! Koronavirüsten nasıl korunulur?Koronavirüsten korunmanın yolları! Koronavirüsten nasıl korunulur? Koronavirüs belirtileri nelerdir? Koronavirüsün tedavisi nasıl yapılır?Koronavirüs belirtileri nelerdir? Koronavirüsün tedavisi nasıl yapılır? Koronavirüs nedir? Coronavirüs belirtileri ve tedavi yöntemiKoronavirüs nedir? Coronavirüs belirtileri ve tedavi yöntemi Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Jackie Chan, koronavirüse panzehir bulanlara büyük ödül verecek
Jackie Chan koronavirüse panzehir bulanlara büyük ödül verecek - Haberler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat