Bu pazarda yok yok! Her şey üçte bir fiyatına satılıyor

Denizli'de her hafta pazar günü kurulan halk içerisinde bit pazarı olarak anılan pazarda uygun fiyata her türlü eşya bulunuyor. 25 kuruştan bin liraya kadar ürünler olan pazarda, her şey 3'te bir fiyatına satılıyor.

Bu pazarda yok yok! Her şey üçte bir fiyatına satılıyor
Bu pazarda yok yok! Her şey üçte bir fiyatına satılıyor

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde kurulan, büyük ilgi gören pazarda vatandaşlar kullanım fazlası olan envai çeşit ürünlerini ikinci el olarak satıyor. "Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı" sözünün aksine, binlerce kişinin cazibe merkezi haline geldi. Her haftanın pazar günü kurulan ve bit pazarı olarak anılan alandan dürbünden matkaba, ayakkabıdan kıyafete kadar bir çok eşyanın satışı yapılıyor. Ayrıca antika ürünler olması ise meraklılarını bu pazara adeta çekiyor. Pazar alanında 25 kuruştan bin liraya kadar ürünler bulunuyor.

"İĞNEDEN İPLİĞE KADAR SATIYORUZ"

Birçok ilde bu pazarın bulunmamasından dolayı çevre illere buradan satış yapan esnaflar ve vatandaşlarda bulunuyor. Pazarda giyinme kabinin olmaması sebebiyle müşteriler kıyafetleri göz kararı ile alıyor. Elektronik eşyaları test etmek için jeneratör dahi bulunuyor. İğneden ipliğe birçok ürünün bulunduğunu belirten esnaf Hüseyin Hırka, "İğneden ipliğe kadar satıyoruz. Yalnız Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı'na sesleniyorum buradan. Burada ki yerlerimizin çok dar olduğunu, biraz daha cazip hale gelmesini çok isterim. Halk burada daha fazla ihtiyacını karşılıyor. Eskiyi yeniliyor. Bu işi 3-5 senedir yapıyorum, emekliyim ama geçim şartları çok zor olduğu için vatandaş burada bütün ihtiyacını karşılıyor" dedi.

"1800'LÜ YILLARDAN GÜNÜMÜZE KADAR OLAN ÜRÜNLER VAR"

Pazarda antika ürünlere ilgisi olan vatandaşlar içinde ürünler var olması dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan antika ürünler satan Mehmet Türk, "Ben antika üzerine para, pul, plak, kaset o tür şeyler satıyorum. 1800'lü yıllardan günümüze kadar olan ürünler var" şeklinde konuştu.

"HERKESİN İHTİYACI DAHA KOLAY KARŞILANIYOR"

Pazara alışveriş için gelen Süleyman Önel, "Çok güzel, her şeyi daha rahat bulabiliyorum. Daha ekonomik her şeyler. Mesela 20 TL'ye aldığın şeyi 10 TL'ye alıyorsun burada. 5 TL'ye alıyorsun. Herkesin ihtiyacı daha kolay karşılanıyor" diye konuştu.

Pazardan görüntüler;

Kaynak: İHA

Haber Videosu

: Bu pazarda yok yok! Her şey 3'te bir fiyatına satılıyor
Bu pazarda yok yok! Her şey üçte bir fiyatına satılıyor - Ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
Burak Önal: 'Google dolandırıcılarına dikkat'
İnternet sitesi kuracaklar dikkat
İnternet sitesi kuracaklar dikkat